Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
07:16 09 07 2020 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Constantin Adrian Glugă este împuternicit șef la comanda IPJ Constanța. De unde vine. Date din CV

ro

01 Jul, 2020 00:25 289 Marime text
Potrivit paginii oficiale de internet a IPJ Constanța odată cu ieșirea la pensie a fostului comandant Constantin Dancu, începând de astăzi, împuternicit la comandă este comisarul șef Constantin Adrian Glugă.

Potrivit aceleiași surse Constantin Adrian Glugă este născut la 12.01.1974, în localitatea Valea Mare, județul Vâlcea.

Iată și alte date din CV:

Din 06.01.2020 a fost împuternicit șef al Inspectoratului de Poliție Judetean Dolj;
22.04.2016 -05.01.2020: șef al Inspectoratului de Politie Judetean Braila
08.02.2016 -22.04.2016: împuternicit Sef al Inspectoratului de Politie Judetean Brăila;
15.09.2014 -08.02.2016: adjunct al șefului Inspectoratului de Poliție Județean, pe linie de investigații criminale;
15.09.2012 - 15.09.2014: șef al Unitatii Securitate/Operatii-Centrul Mixt de Analiza, Misiunea Natiunilor Unite de Stabilizare in Haiti (MINUSTAH)-Port-au-Prince;
15.12.2009 - 15.09.2012: adjunct al șefului Inspectoratului Judetean de Politie, pe linie de investigații criminale;
01.12.2008 - 15.12.2009: ofiter de politie judiciara, Direcția Națională Anticorupție-Serviciul Teritorial Galați;
22.11.2007 - 01.12.2008: adjunct al șefului Inspectoratului Judetean de Politie, pe linie de siguranta publica;
01.03.2006 - 22.11.2007: șeful Serviciului Ordine Publica, Inspectoratul de Politie Judetean Braila;
01.01.2006 - 01.03.2006: ofițer specialist –Serviciul de Combatere a Criminalitatii Organizate, Inspectoratul de Politie Judetean Braila;
15.02.2002 - 01.01.2006: ofiter operativ/specialist în cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, Inspectoratul de Politie Judetean Braila;
01.02.2001 - 15.02.2002: ofiter operativ în cadrul Biroului pentru Combaterea Fraudelor Vamale si Contrabandei, Inspectoratul de Politie Judetean Braila;
15.02.1999 - 01.02.2001: ofiter operativ în cadrul Biroului de Ordine Publica;
12.07.1997 - 15.02.1999: comandant de pluton - Pregatirea efectivelor de militari în vederea executarii serviciului de supraveghere a frontierei de stat.
Educatie si formare
04 - 29.04.2011: Institutul de Studii pentru Ordine Publica-Bucuresti - Certificat de absolvire Curs Monitori O.N.U. – specialitatea Limba Franceza;
2002 – 2003: Academia de Politie „Alexandru Ioan Cuza”-Bucuresti - Diploma de studii postuniversitare– specializarea  „STIINTE PENALE”;
1993 – 1997: Academia de Politie „A.I.Cuza” – Facultatea de Drept, arma graniceri - Diploma de licenta în Stiinte Juridice, specializarea Drept;
1988 – 1992: Grupul Scolar „Henri Coanda”-Râmnicu Vâlcea - Diploma bacalaureat.
 
Sursa text si foto: IPJ Constanta
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii