Accident rutier la Raliul Clujului! O mașină a căzut într-o râpă! Pilotul și copilotul, transportați la spital (GALERIE FOTO)
Accident rutier la Raliul Clujului! O mașină a căzut într-o râpă! Pilotul și copilotul, transportați la 1232
							
							
								
								
								Marime text
				                   
				                   
				                
							
							 1232
							
							
								
								
								Marime text
							
							
						 
							 Forțe și mijloace din cadrul ISU Cluj, aflate în misiune la Raliul Clujului, au fost solicitate să acorde prim ajutor calificat unui echipaj implicat într-un accident petrecut în timpul cursei, în apropiere de localitatea Dângău.
Forțe și mijloace din cadrul ISU Cluj, aflate în misiune la Raliul Clujului, au fost solicitate să acorde prim ajutor calificat unui echipaj implicat într-un accident petrecut în timpul cursei, în apropiere de localitatea Dângău.Potrivit ISU Cluj, imediat s-au deplasat la fața locului două ambulanțe SMURD și o autospecială cu modul de descarcerare.
Citește și:„Forțele operative au găsit un autoturism căzut într-o râpă de aproximativ 5 metri, însă din fericire pilotul și copilotul nu au fost încarcerați.
Totuși, pentru a nu agrava posibilele leziuni, copilotul a fost ridicat din râpă de către pompieri folosind targa cu lopeți. Ambii sunt transportați în aceste momente la spital pentru investigații suplimentare, fiind conștienți și cooperanți“ - au mai precizat reprezentanții ISU Cluj.
Bărbat rănit după ce s-a răsturnat cu tractorul în pădure. Polițiștii au deschis o anchetă
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
 Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
					Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
					

 
															 
														 
												 
												 
												 
												 
												 
												 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
						 
					