Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
22:13 25 02 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FOTO Teatrul de Stat Constanța, din nou pe lista nominalizărilor UNITER, la categoria cea mai bună scenografie

ro

25 Feb, 2026 20:35 131 Marime text
Sursa foto: Facebook/Teatrul de Stat Constanța

Pentru al șaselea an consecutiv, Teatrul de Stat Constanța se află pe lista nominalizărilor UNITER.

Anul acesta, teatrul a fost nominalizat la categoria Cea mai bună scenografie, pentru „Livada de vișini”, scenografia Oanei Micu și regia lui Andrei Măjeri.
„Suntem recunoscători și mândri ca, pentru al șaselea an consecutiv, să împărtășim cu publicul nostru vestea că Teatrul de Stat Constanțase află din nou pe lista nominalizărilor UNITER. Anul acesta, nominalizarea vine la categoria:
  • Cea mai bună scenografie: Oana Micu, pentru Livada de vișini, regia Andrei Măjeri.

Felicitări întregii echipe TSC pentru eforturile neobosite și pentru dedicarea care au făcut posibil acest moment!

Felicitări și mulțumiri Oanei Micu pentru că a adus la Constanța Casa Cehov, un univers unic, atât de iubit de publicul nostru!

Mulțumim juriului de nominalizări pentru această recunoaștere!


Mulțumim spectatorilor care ne sunt alături, seară de seară, și dau sens muncii noastre!”, a transmis Teatrul de Stat Constanța, miercuri, printr-o postare pe pagina sa de Facebook.
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii