Preţul local de facturare a gigacaloriei rămâne neschimbat
Preţul local de facturare a gigacaloriei rămâne neschimbat
31 Mar, 2015 00:00
ZIUA de Constanta
1934
Marime text
1934
Marime text
Revenind la decizia CLM Constanţa, preţul gigacaloriei suportat de consumatorii casnici nu va fi majorat, diferenţa de preţ urmând a fi achitată din bugetul local. Potrivit declaraţiilor viceprimarului Decebal Făgădău, este vorba despre o suplimentare la bugetul local cu 5 milioane de lei. Subvenţia unitară de care beneficiază populaţia va fi păstrată. Amintim că, în luna noiembrie a anului trecut, Consiliul Local Constanţa aproba subvenţionarea preţului gigacaloriei pentru toţi constănţenii, în sezonul rece 2014 - 2015. Decizia a fost luată după ce administraţia publică locală primise, de la bugetul de stat, înainte de alegerile prezidenţiale, suma de 19 milioane de lei pentru această subvenţie.
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi



