Cu bani de la CNI În curtea Spitalului de Boli Infecţioase din Constanţa va „răsări“ un bloc pentru medicii rezidenţi
Cu bani de la CNI: În curtea Spitalului de Boli Infecţioase din Constanţa va „răsări“ un bloc pentru medicii
30 Oct, 2014 00:00
ZIUA de Constanta
2174
Marime text
2174
Marime text
În această ordine de idei, Dragomir a precizat că este vorba despre un proiect al Companiei Naţionale de Investiţii, proiect aprobat deja prin hotărâre de guvern. Investiţia poartă numele „Ansamblu de locuinţe cu regim de înălţime P+5E şi 48 u.l. (n.r unităţi locative) destinat tinerilor specialişti în domeniul sănătăţii“. De menţionat este faptul că terenul cu pricina se află în curtea Spitalului Clinic de Boli Infecţioase Constanţa.
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


