Unde este așteptat Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 24- 28 decembrie
Unde este așteptat Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 24- 28 decembrie
24 Dec, 2025 12:42
ZIUA de Constanta
130
Marime text
130
Marime text
Programul Înaltpreasfințitului Părinte Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, în perioada 24 - 28 decembrie. Praznicul Nașterii Domnului a fost făcut public de reprezentanții Arhiepiscopiei Tomisului.Miercuri, 24 decembrie, de la ora 6.45, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța; de la ora 19.00, va asista la concertul de colinde „Din străbuni noi colindăm”, care va avea loc la parohia „Buna Vestire” din Constanța.
Joi, 25 decembrie, Biserica Ortodoxă va prăznui Nașterea Domnului. De la ora 7.45, IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța. În cadrul Sfintei Liturghii, Corala bărbătească „Armonia” va susține un concert de colinde, transmit reprezentanții Arhiepiscopiei Tomisului.
Vineri, 26 decembrie, de la ora 8.15, va oficia Sfânta Liturghie la mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului” din localitatea Dorna Arini, județul Suceava.
Sâmbătă, 27 decembrie, de la ora 8.15, va oficia Sfânta Liturghie la mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului” din localitatea Dorna Arini, județul Suceava; de la ora 20.45, va oficia Acatistul Învierii Domnului la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.
Duminică, 28 decembrie, de la ora 7.45, va oficia Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Constanța.
Citește și:
ÎPS Teodosie va săvârși slujba de pomenire a eroilor Revoluției Române din Decembrie 1989, la monumentul „Victoriei”, din parcul arheologic Constanța
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


