Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
22:17 14 01 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Schimbări în conducerea Școlii Gimnaziale nr. 30 Gheorghe Țițeica Constanța! Cine este noul director

ro

14 Jan, 2026 20:51 788 Marime text
La data de 14 ianuarie 2026 Consiliul de Administrație al Inspectoratul Școlar Județean Constanța a acordat aviz favorabil pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct în unitățile de învățământ din județul Constanța. 

Candidații care au obţinut aviz favorabil în consiliul de administraţie al Inspectoratului Școlar Judeţean Constanța din data de 12.01.2026, pentru ocuparea functiilor de director/director adjunct, începând cu data de 17.01.2026, până la organizarea concursului, dar nu mai târziu de sfârşitul anului şcolar 2025-2026. 

La Școala Gimnazială nr. 30 Gheorghe Țițeica Constanța funcția de director va fi ocupată de Nicoleta Bercaru. 

„Începând de luni, am onoarea și responsabilitatea de a prelua funcția de director al Şcolii Gimnaziale Nr. 30, Gheorghe Țițeica.

Este un pas important, pe care îl fac cu respect pentru munca depusă până acum în această şcoală şi cu încredere în potențialul comunității noastre educaționale.

Cred într-o şcoală a echilibrului, a colaborării şi a respectului reciproc – o şcoală în care elevii se simt în siguranță, profesorii sunt sprijiniți, iar părinții sunt parteneri reali.


Îmi doresc ca împreună să construim un climat bazat pe dialog, profesionalism și stabilitate, în care fiecare voce contează și fiecare copil are șansa de a evolua.

Mulțumesc pentru încredere și vă asigur de deschidere, implicare şi responsabilitate“ - a precizat Nicoleta Bercaru pe pagina sa de Facebook. 

Citește și: 

Dosar exploziv ajuns în recurs la Curtea de Apel. Miza – anularea evaluării manageriale și despăgubiri de 100.000 de lei



 
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii