FOTO+VIDEO Constanța Câinele salvamar de la Costinești, în centrul atenției. A sărit în apă ca să ajute, într-un exercițiu demonstrativ
FOTO+VIDEO Constanța: Câinele salvamar de la Costinești, în centrul atenției. A sărit în apă ca să ajute,
26 Jun, 2025 14:18
ZIUA de Constanta
321
Marime text



Astăzi, 26 iunie 2025, pe plaja din Costinești, județul Constanța, turiștii au fost martorii unui exercițiu de salvare mai puțin obișnuit. Un câine antrenat pentru intervenții pe apă a intrat în mare alături de salvamari, într-un exercițiu demonstrativ ce a atras imediat atenția celor aflați pe plajă.
Cu toate că nu a fost vorba despre o salvare reală, patrupedul a intrat în apă de parcă ar fi știut că trebuie să ajute, iar oamenii de pe plajă l-au privit cu admirație.
Sub privirile curioase ale zecilor de oameni adunați pe mal, câinele a înotat alături de salvamari și a fost parte activă a exercițiului.
Citește și:
Știri ConstanțaUn copil de 12 ani a fost scos din mare de un salvamar, la Eforie Nord. „O secundă de neatenție poate deveni o tragedie”
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Vezi toate STIRILE VIDEO!
Comentarii