Atenție șoferi! Restricții de circulație în zona peninsulară din Constanța! Măsura impusă pentru slujba de Înviere
Atenție șoferi! Restricții de circulație în zona peninsulară din Constanța! Măsura impusă pentru slujba


Potrivit Primăriei Constanța, începând cu ora 23:00, se va organiza o procesiune având ca punct de plecare Catedrala Arhiepiscopală „Sfinții Apostoli Petru și Pavel”, cu deplasare pe strada Arhiepiscopiei, bulevardul Regina Elisabeta, Portul Tomis după care se va reveni către altarul de vară situat în curtea Catedralei Arhiepiscopale „Sfinții Apostoli Petru și Pavel”.
Citește și.Pentru siguranța participanților la acest eveniment se vor lua măsuri specifice în sensul asigurării unui climat de siguranță de către forțele de ordine în colaborare cu organizatorii. Acestea se vor concretiza în instituirea următoarelor restricții de circulație și măsuri privind ordinea și siguranța publică, după cum urmează:
În perioada 19.04.2025, ora 21:00 - 20.04.2025, ora 03:00 se va interzice circulația autovehiculelor pe Str. Arhiepiscopiei, între Str. Ion Cantacuzino și bld. Regina Elisabeta, și pe str. Revoluția din 22 decembrie 1989 între Bd Regina Elisabeta și str. Teodor Valahu“ - au mai precizat reprezentanții Primăriei Constanța
Președintele interimar, Ilie Bolojan – „Duminica Floriilor marchează începutul Săptămânii Patimilor, un timp al reflecției și al pregătirii pentru Înviere”
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp