11:51 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

IPJ Timiș Buletin informativ - 04.04.2022

04 Apr, 2022 12:08 688 Marime text
Nr. 102 din 4 Aprilie 2022

POLIȚIȘTI TIMIȘENI PE PODIUM LA CAMPIONATUL NAȚIONAL DE JUDO AL M.A.I

În perioada 28.03-1.04.2022, în orașul Călimănești, județul Vâlcea  s-a desfăşurat  finala Campionatului Naţional de Judo al M.A.I, unde au participat peste 120 de sportivi din cadrul inspectoratelor generale ale M.A.I( IGPR, IGJR, IGPF, IGSU)

În cadrul acestui campionat, Inspectoratul de Poliție Județean Timiș a fost reprezentat de Asp Zuzac Claudiu – Sorin, Sinsp Stanciu Nicolae, As Bataragă Mihai, Ag Tudorescu Alma, Ag Corobăianu Ovidiu, Asp Dejica Dorel și Ap Hegeduș Daniel.

În urma concursului au fost obținute următoarele rezultate:

• Sinsp de poliție Stanciu Nicolae din cadrul Serviciului Pregătire Profesională Timiș, a obținut locul 1 și medalie de aur la categoria de 73 kg;

• Agent Șef Bataragă Mihai din cadrul Secției 3 Timișoara, a obținut locul 2 și medalie de argint la categoria de 73 kg.

• Agent Șef principal de politie Zuzac Claudiu – Sorin din cadrul Serviciului Pregătire Profesională Timiș,  a obținut locul 3 și medalie de bronz la categoria de +100 kg;

• Agent Todorescu Alma din cadrul Secției 6 Rurale Găvojdia,  a obținut locul 3 și medalie de bronz la categoria de +60  kg;

• Agent Corobăianu Ovidiu din cadrul Secției 4 Timișoara, a obținut locul 5 la categoria 81 kg.

În clasamentul dintre inspectoratele generale, IGPR a obținut locul 1, ca urmare a medaliilor câștigate.