Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
10:57 13 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Elevii calificaţi la olimpiada naţională de arte vizuale, arhitectură şi istoria artei , 2013,Craiova,2-6 aprilie

ro

02 Apr, 2013 15:46 6027 Marime text

 Nr.crt Numele şi prenumele Clasa Specialitate Rezultat Profesor  
1. GHIOCA DRAGOŞ XI ARHITECTURA I         BEŞCUCĂ ANDREI APOSTOLACHE GEORGIAN  
2. NASTA GEORGE XI DESIGN AMBIENTAL II         BEŞCUCĂ ANDREI APOSTOLACHE GEORGIAN  
3. GHEORGHE TANIA XI DESIGN III OPRIŞ LIANA BOTEZATU EUGENIA  
4. BĂJENARU ROBERT XI SCULPTURĂ I PÂRVAN - RUS LELIA  
5. CIOARĂ ANDREEA XI PICTURĂ III ŞTEFANOV IGNAT  
6. CIORA IOANA XI GRAFICĂ I BESU MARIETA  
7. HAIRI ELIS XII ARHITECTURĂ I BEŞCUCĂ ANDREI APOSTOLACHE ANCA  
8. IVAN DENISA XII DESIGN AMBIENTAL I BEŞCUCĂ ANDREI APOSTOLACHE GEORGIAN  
 Nr.crt Numele şi prenumele Clasa Specialitate Rezultat Profesor  
9. MINA ANISOARA XII DESIGN  Calificat nationala OPRIŞ LIANA  BOTEZATU EUGENIA  
10. HRISAV LUCIAN XII ARTĂ MONUMENTALĂ II BOTEZATU EUGENIA  
11. PICĂ OANA XII PICTURĂ M ŞTEFANOV IGNAT  
12. ARDELEANU ROXANA XII GRAFICĂ III BĂLUŢĂ LORETTA  
13. PLEŞOIANU MIRUNA XI ISTORIA ARTEI III SENIUC LAURA  
                       
 
ELEVII CALIFICAŢI LA OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE COREGRAFIE:
Dans clasic-cls a 7 a -Ionescu Diana Georgia
                               Ianus Alexandra
                                Rusu Andreea
                                Staicu Vladimir
                   cls a 9 a-Gologan Bianca Antoanela
                               -Iliescu Catalina
                   cls a 11 a-Mares Vladimir Razvan
Dans contemporan
                 cls a 11 a -Ignat Claudia Ioana
                               -Nita Claudia
                              -Munteanu Florentina
                              -Dumitrescu Razvan
                  cls a 12 a-Adrian Bogdan Cosmin
                                -Goanta Stefan
Profesori: Carmen Chilea, Roxana Xenis Opre
 
Rezultatele obţinute de elevii participanţi la Olimpiada de Interpretare Instrumentală, clasele III – VIII
Etapa zonală, Brăila 2013

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Secțiunea/ Instrumentul Liceul/Localitatea/Județul Punctajul obtinut Premiul / locul Numele şi prenumele cadrului didactic Promovat in etapa superioara (nationala de la CLUJ 1-3 04.2013)
1 BUDU ŞTEFANIA III PIAN C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 100 I HEROIU NICOLETA DA
3 NIŢĂ MARIUS ARAM III PIAN C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 96 II GARDON DANIELA  
11 TĂNASE EDUARD GEORGE IV PIAN C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 95 II DUNĂRINŢU MARINA  
20 TARASE IRINA GEORGIANA V PIAN C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 92 III STOICA ADELA  
22 DĂŞANU REBECA CHRISTIANA V PIAN C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 89 MENTIUNE DELEANU ALINA  
30 NEZAMI INDIRA VI PIAN C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 95 II BOICENCO VICTORIA  
33 ŢĂRUŞ IOANA ALEXANDRA VI PIAN C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 92 III STOICA ADELA  
37 DUMITRU THEODOR VII PIAN C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 100 I BOICENCO VICTORIA DA
38 DEACU VICENZO VII PIAN C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 96 II STOICA ADELA  
45 OMOCEA IOAN ALEXANDRU III VIOARA C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 98 I PRICOP RADU  
47 GHEORGHE ANDREI III VIOARA C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 96 II PETRE MIHAELA  
56 PINŢOIU IOANA VI VIOARA C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 87 MENTIUNE PETRE MIHAELA  
60 SIMION RAMONA ANA-MARIA VII VIOARA C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 94 II MIHAI FĂNICĂ  
63 IUGA ANDRADA CLAUDIA VIII VIOARA C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 100 I NESTORESCU ANA IRENE DA
70 CIOCAN DANIEL VII CHITARA C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 100 I CURTEAN MARIAN DA
76 FRANGU STERIAN MIHAI VIII CLARINET C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 97 I OPREA STELICĂ  
82 DUMITRACHE ANDRADA - MARIA VII FLAUT C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 93 III GHILESCU MAGDALENA  
84 GRANCEA LAVINIA ROXANA VIII FLAUT C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 94 II GHILESCU MAGDALENA  
85 MUNTEANU ALEXANDRU VII PERCUTIE C. N. de Arte "Regina Maria" Constanţa 100 I PĂUN GELU DA
86                
 
 
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii

  • Neli 04 Apr, 2013 11:50 Mult succes acestori tineri !