Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
16:05 07 10 2025 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cumpărări Constanța Achiziție de peste 200.000 lei pentru plante ornamentale. Firma câștigătoare, Lo Spuntino SRL (DOCUMENT)

ro

07 Oct, 2025 14:17 147 Marime text
Sursa foto: Unsplash





Utilități Publice-Gospodăria Comunală SRL, cu sediul în Cernavodă, județul Constanța,societate aflată în subordinea administrației locale, a atribuit un contract privind achiziția de crizanteme.
 
Potrivit anunțului din SEAP, este vorba de cumpărarea a 14.000 de crizanteme multiflore, în ghiveci, la prețul de 20 lei/ bucată. Produsul achiziționat se încadrează în categoria Plante vii, bulbi, rădăcini, butași și altoaie.
 
Valoarea contractului este de 210.000 lei, fără TVA.
 
Atribuirea a avut loc pe 7 octombrie 2025, prin cumpărare directă, firma câștigătoare fiind S.C. Lo Spuntino SRL.
 
Profilul Lo Spuntino SRL


Potrivit datelor publice, Lo Spuntino SRL a fost înființată în 2004, iar în prezent este deținută de Andrieș Valentina, în calitate de asociat unic și administrator. Sediul social este pe strada Bratislava, Nr. 18, Constanța.
Obiectul de activitate al firmei este „Transporturi rutiere de mărfuri”.
 
Firma nu figurează cu date financiare pe anul 2024.

Lo Spuntino SRL a mai furnizat plante ornamentale pentru diverse instituții publice din județul Constanța, cum ar fi: Școala Gimnazială nr. 1 Cuza Vodă, Primăria Saligny, Apollo Ecoterm SRL, cu sediul în Medgidia.
 
Lista completă a achizițiilor firmei poate fi consultată în secțiunea „Documente” a articolului.


Pentru documentarea acestui articol s-au folosit informații și de pe platforma termene.ro.
 
PRECIZĂRI:
 
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului
GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
 
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
 
Pentru documentarea acestui articol s-au folosit informații și de pe platforma termene.ro.
 
Citește și
Primăria Cernavodă investește 157.000 lei pentru întreținerea fântânilor și cișmelelor publice (DOCUMENTE)
 
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii