Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
12:11 04 09 2025 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Declarații de avere Drogeanu Aurelian, Șef secție la DRDP Constanța - Secția de Drumuri Naționale Constanța deține mai multe locuințe (DOCUMENTE)

ro

04 Sep, 2025 09:53 194 Marime text
Cotidianul ZIUA de Constanţa prezintă averile şi interesele directorilor şi angajaţilor celor mai importante instituţii publice din judeţul Constanţa şi ai companiilor naţionale, aşa cum apar acestea fie pe site-urile instituţiilor, fie pe cel al Agenţiei Naţionale de Integritate.

În ediţia de astăzi, prezentăm declaraţia de avere şi pe cea de interese ale lui Drogeanu Aurelian, Șef secție la Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța - Secția de Drumuri Naționale Constanța.
 
Conform declarației de avere completată în iunie 2025, deține un teren intravilan, alături de Drogeanu Ramona la Techirghiol, în suprafață de 350 mp., dobândit în 2019. Totodată, deține un apartament de 38 mp la Constanța, cumpărat în 2014, un apartament de 16 mp, la Agigea, achiziționat în 2016, un apartament de 51 mp, tot la Agigea, tot în 2016 cumpărat, dar și o casă de 130 mp, la Techirghiol, cumpărată în 2019.
 
Ca vehicule, soții Drogeanu au trei autoturisme – un Volkswagen fabricat în 2005, un Kia Sorento fabricat în 2004 și un Audi din 2017.
 
În 2024 a contractat un credit la Raiffeisen Bank, în valoare de 50.200 lei, scadent în 2029. Aurelian Drogeanu a încasat 181.097 lei de la DRDP Constanța. Pentru copii, familia Drogeanu a încasat câte 3.504 lei alocație de stat și bursă de 1.800 lei, respective 3.212 lei.
PRECIZĂRI:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

 

 Citește și: 

Ștefan Dan Soroceanu, șef secție la DRDP - secția Autostrăzi, avere și interese. Proprietăți imobiliare și un autoturism (DOCUMENTE)
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii