Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
06:12 22 06 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Un tanar a fost prins in timp ce vindea ilegal petarde

ro

29 Dec, 2008 20:27 1013 Marime text

Gruparea de jandarmi Mobilă „TOMIS" a prins, în piaţa „Tomis III", un tânăr în vârstă de 22 de ani din municipiul Constanţa, care  vindea trei cutii a câte 100 de petarde fiecare, fără documente legale. Potrivit comunicatului de la jandarmi, pe numele lui I. Samet au fost întocmite actele necesare începerii urmăririi penale, dosarul fiind înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanţa, pentru continuarea cercetărilor.

Ti-a placut articolul?

Comentarii