Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
05:59 20 10 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Teatrul Naţional de Operă şi Balet "Oleg Danovski" anunţă deschiderea stagiunii septembrie 2018-2019. Când puteţi viziona spectacole

ro

17 Sep, 2018 09:35 486 Marime text
 Teatrul Naţional de Operă şi Balet "Oleg Danovski" anunţă deschiderea stagiunii septembrie 2018 - 2019.
 
Data Spectacol Distributia
Vineri
 7 septembrie 2018
Ora 19  Târgovişte
 
L'HEURE D'OR
Solişti 
DANIELA VLĂDESCU, ALINA MAVRODIN
MARIUS EFTIMIE
Solişti  balet
ADRIAN MIHAIU, IRINA GANEA MIHAIU, LAIMA COSTA
KANOKO SUZUKI, MIZUKI KUBOTA
BOGDAN BÎRSĂNESCU, CODRUŢA BĂLAN
MAYU TAKAHASHI, MIHAI PÂSLARU, RYAN BROWN
SAYAKA TANNO, YURIA SOETA, DEBORAH ROSNER
Duminică
 9 septembrie 2018
Ora 19  Sala Teatrului
 
Deschiderea stagiunii
2018 - 2019
 
MY FAIR LADY
Fr. Loewe
Solişti 
LUCIA MIHALACHE, STEFAN POPOV Bucureşti
LICĂ GHERGHILESCU, CONSTANTIN ACSINTE
CRISTINA OPREAN, GABRIELA DOBRE
DORU IFTENE, ANCA BĂNICĂ, ADRIAN PÂRLEA
CONSTANTIN BOTEZATU, DAIANA GAVRILESCU
ADRIAN BĂDILĂ, OCTAVIAN MINEA,
BOGDAN OCHEŞEL, SILVIA SIMIONESCU
MARIAN IRIMIA, ROBERT SAFTA, RALUCA DARABAN
ANIŞOARA BOTEZATU, BOGDAN BÎRSĂNESCU
LUMINIŢA CRISTEA, VERONICA RĂCEALĂ
IULIAN BRATU,  ANA MARIA MLADINOVICI
ŞTEFAN LEPADATU, SILVIU VIZAN
Dirijor
 GHEORGHE STANCIU
Sâmbătă
 15 septembrie 2018
Ora 20  Târgu - Mureş
 
MY FAIR LADY
Fr. Loewe
Solişti 
LUCIA MIHALACHE, STEFAN POPOV Bucureşti
LICĂ GHERGHILESCU, CONSTANTIN ACSINTE
CRISTINA OPREAN, GABRIELA DOBRE
DORU IFTENE, ANCA BĂNICĂ, ADRIAN PÂRLEA
CONSTANTIN BOTEZATU, DAIANA GAVRILESCU
ADRIAN BĂDILĂ, OCTAVIAN MINEA,
BOGDAN OCHEŞEL, SILVIA SIMIONESCU
MARIAN IRIMIA, ROBERT SAFTA, RALUCA DARABAN
ANIŞOARA BOTEZATU, BOGDAN BÎRSĂNESCU
LUMINIŢA CRISTEA, VERONICA RĂCEALĂ
IULIAN BRATU,  ANA MARIA MLADINOVICI
ŞTEFAN LEPADATU, SILVIU VIZAN
Dirijor
 GHEORGHE STANCIU
Duminică
 16 septembrie 2018
Ora 20  Târgu - Mureş
 
 
 
TRAVIATA
G. Verdi
 
 
Solişti 
DIANA ŢUGUI Cluj, ALIN STOICA Bucureşti
IONUŢ PASCU Bucureşti, ASINETA RĂDUCAN Braşov
IONELA DUMA, MĂDĂLIN BĂLDĂU
BOGDAN OCHEŞEL, ADRIAN PÂRLEA
CONSTANTIN ACSINTE, ADRIAN BĂDILĂ
Dirijor
 GHEORGHE STANCIU
Sâmbătă
 22 septembrie 2018
Ora 19   Sala Teatrului
 
DON PASQUALE
G. Donizetti
Regia artistică  
LUCIA CICOARĂ DRĂGAN
Scenografia 
EUGENIA TĂRĂŞESCU JIANU
Solişti
OREST PÎSLARIU Bucureşti, MARIUS EFTIMIE
DORU IFTENE, SMARANDA DRĂGHICI
LAURENŢIU SEVERIN, ŞTEFAN LEPĂDATU
CEZAR GRIBINIC, DAIANA GAVRILESCU
MIHAELA TĂNASE, ADRIAN RENEA
Duminică
 23 septembrie 2018
Ora 19   Sala Teatrului
 
 
DON QUIJOTE
L. Minkus
 
Solişti
ADRIAN MIHAIU, MIZUKI KUBOTA debut
BOGDAN BÎRSANESCU, SAYAKA TANNO
 MAYURA TAKASE debut
MAYU TAKAHASHI, YURIA SOETA
 ŞTEFAN RĂUŢ, KEITO SHIMOMURA
 MIHAI PÎSLARU, GELU RÂPĂ
Vineri
 28 septembrie 2018
Ora 19  Sala Teatrului
 
 
CONCERT
Medalion
Dinos Constantinides
Dirijor
CHRISTOS KTISTAKI   Grecia
Solist
FROSO KTISTAKI   Grecia
Preludiu pentru orchestra de coarde, LRC 163a
Concertul nr.2 pentru pian şi orchestră de cameră, LRC 261
Reflectii IX pentru pian solo, LRC 276
Larissa forever pentru pian şi orchestră de cameră, LRC 279
Simfonia nr.7 pentru orchestră, LRC 274
Sâmbătă
 29 septembrie 2018
Ora 19  Sala Teatrului
 
O SOLE MIO
Solişti 
DANIELA VLĂDESCU, LUCIA MIHALACHE
SMARANDA DRĂGHICI, STELA SÎRBU
SILVIA SIMIONESCU, IONELA DUMA, RALUCA DARABAN
GABRIELA DOBRE, VERONICA RĂCEALĂ
MĂDĂLIN BĂLDĂU, DORU IFTENE
LAURENŢIU SEVERIN, BOGDAN OCHEŞEL
CRISTIAN PARMAC
Duminică
 30 septembrie 2018
Ora 19   Sala Teatrului
FRUMOASA ŞI BESTIA
 P.I. Ceaikovski
Regia şi Coregrafia  HORAŢIU CHERECHEŞ
Scenografia  NATALIA KORNILOVA
Asistent coregrafie  MONICA CHERECHEŞ
Solişti
IRINA GANEA MIHAIU, ADRIAN MIHAIU
BOGDAN BÎRSĂNESCU, MIZUKI KUBOTA, RYAN BROWN
MAYU TAKAHASHI, YURIA SOETA, RENATA SOARES
IGUACEL SANCHEZ, KEITO SHIMOMURA, DAIA KASHIWABA, MIHAI PĂSLARU

Ti-a placut articolul?

Comentarii