05:28 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul a remizat cu ACS Poli Timișoara în Liga 1

11 Aug, 2017 20:52 1556 Marime text
Campioana Ligii 1, FC Viitorul, susține în această seară, meciul din etapa a șasea a campionatului, întâlnind, în deplasare, de la ora 21.00, ACS Poli Timișoara.

Echipele de start sunt următoarele:

ACS Poli Timișoara (antrenor, Ionuț Popa): Curileac - Crețu, Melinte, Șeroni, Țigănașu - Soljic, Vașvari - Munteanu, Croitoru, Mailat - Bianconi.

Rezerve: Straton - Haruț, Bîrnoi, Ciucur, Bocșan, Străuț, Drăghici.

FC Viitorul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Rîmniceanu - Boli, Țîru, M. Constantin, Ganea - Lopez, Mladen, Dumitrescu - Eric, Țucudean, Chițu.

Rezerve: Buzbuchi - Rădoi, Coman, Herea, Hodorogea, Vînă, Băluță.

Arbitri: Horațiu Feșnic (Cluj-Napoca) - Adrian Ghinguleac (București), Ciprian Danșa (Satu Mare); rezervă: Ionuț Coza (Cernica).

UPDATE: Partida s-a încheiat la egalitate, 0-0. A fost a doua remiză la rând fără goluri pentru FC Viitorul și a cincea partidă consecutivă în Liga 1 în care nu câștigă și nu marchează.

UPDATE: Ocazie monumentală în minutul pentru Ciucur, care din poziție bună în careu trage dezamăgitor! Peste două minute, Drăghici șutează slab, iar Rîmniceanu reține.

UPDATE: Ultima schimbare și la FC Viitorul. În minutul 80, Herea îl înlocuiește pe Doru Dumitrescu.

UPDATE: În minutul 76, Drăghici trimite cu capul din careu spre poarta Viitorului, fără a atinge ținta.

UPDATE: În minutul 72, Poli epuizează schimbările - Ciucur în locul lui Munteanu.

UPDATE: La FC Viitorul, Florinel Coman îl schimbă pe Țucudean, în minutul 70.

UPDATE: În minutul 66, Poli face o nouă schimbare, ieșind de pe teren Bianconi și intrând Drăghici.

UPDATE: În minutul 64, Cristi Ganea execută o lovitură liberă, prinde poarta, dar portarul reține.

UPDATE: Ocazie mare pentru Țucudean, în minutul 57, atacantul oaspeților trimițând cu capul pe lângă, din poziție bună. La puține momente după aceea, Doru Dumitrescu trage la poartă din cercul de la centrul terenului, dar nu reușește să înscrie.

UPDATE: Prima înlocuire și la FC Viitorul, în minutul 55. Eric îi iasă locul lui Vână.

UPDATE: În minutul 51, se produce prima schimbare la Poli Timișoara, intră Bocșan și iese Țigănașu.

UPDATE: A început partea secundă a meciului.

UPDATE: S-a încheiat prima repriză, cu scorul de 0-0.

UPDATE: În minutul 43, Chițu cade în careu, dar arbitrul consideră că a simulat și îi acordă cartonaș galben jucătorului Viitorului.

UPDATE: În minutul 39, Soljic șutează din afara careului, dar mingea se duce alături.

UPDATE: În minutul 32, Țigănașu bate o lovitură liberă de la distanță, reține Rîmniceanu.

UPDATE: În minutul 19, perioadă periculoasă la poarta Viitorului, mingea cade pe plasă.

​UPDATE: În minutul 7, Țucudean a introdus balonul în poartă, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

UPDATE: Partida a început.

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)