06:33 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

HCM câştigă la Satu Mare

04 Feb, 2012 21:36 1386 Marime text
HCM Constanţa îşi continuă parcursul fără greşeală în Liga Naţională de handbal masculin. Campioana României a câştigat astăzi la Satu Mare, scor 44-32, meciul cu echipa locală CSM, din etapa a 14-a, prima a returului. Jocul a fost la discreţia echipei antrenate de Constantin Ştefan, care a tranşat practic disputa încă din prima repriză. După 21-16 la pauză, handbaliştii constănţeni n-au slăbit ritmul, iar scorul a luat proporţii în partea secundă, campionii câştigând la 12 goluri: 44-32 rezultat final. HCM rămâne liderul neînvins al clasamentului, cu 14 victorii în 14 meciuri. Principala urmăritoare, Ştiinţa Bacău, a pierdut un tempo în lupta pentru titlu după ce a cedat astăzi la Târgu Jiu, scor 29-31 cu Energia. Echipa moldoveană este acum la 6 puncte în urma HCM-ului.