01:12 05 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul, egal cu Universitatea Cluj

26 Oct, 2014 10:23 1397 Marime text
Universitatea Cluj a remizat, ieri, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa FC Viitorul, în etapa a XII-a a Ligii I, informează Mediafax.
Golurile au fost marcate de Ceppelini  în minutul 66 şi Gravenberch, în minutul 70, pentru Universitatea Cluj. Pentru oaspeţi  au înscris Mitriţă în minutul 21 şi Mitrea, în minutul 44, din penalty.

Gheorghe Hagi la mers în deplasare cu echipa formată din Buzbuchi - Manea, Mamele, Ţîru (Marin '79), Mitrea - Pană (Şeroni '64), Benzar - Tănase, Mitriţă, Andelkovici (Nikolov '53) - Bonilla

Pentru Universitatea Cluj au jucat  Veselovsky - Ciupe, Skvorc, Neag (Lemnaru '46), Muşat - Cristocea (Kovacs '67), Lungu, Bucşa, Viveiros - Gravenberch, Mengolo (Ceppelini '46). Sportivii l-au avut pe banca tehnică pe antrenorul George Ogăraru.

Înainte de începerea partidei, s-a ţinut un moment de reculegere în memoria fostului arbitru Mircea Neşu, tatăl lui Mihai Neşu.

Sursa foto: mediafax.ro