16:10 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE Dinamo și CFR Cluj au avut nevoie de minute de prelungiri pentru departajare în finala Cupei României

17 May, 2016 23:58 1696 Marime text
În finala Cupei României la fotbal,  Dinamo București și CFR Cluj au ajuns la minutele de prelungiti după scorul de 2-2 de la finalul celor 90 de minute regulamentare. Astfel cele dou echipe care au evoluat în această seară pe Arena Națională din Capitală se joacă încă două reprize a câte 15 minute de prelungiri.

Formația care a deschis scorul a fost Dinamo care a marcat prin prin Eddy Harlem Gnohere în minutul 23 din penalty.

Dinamovistul Erik Bicfalvi a reușit în minutul 35 o lovitură de cap din 6 metri marcând al dolea gol.

Odată cu începerea reprizei secunde, CFR a marcat prin spaniolul Juan Carlos Real Ruiz în minutul 47. Egalul din partea CFR a venit atunci cândd jucătorul Cristian Lopez a marcat printr-o lovitură de cap în minutul 89.

Dinamo: 1. Vytutas Cerniauskas — 44. Sergiu Hanca, 6. Ante Puljic, 17. Miha Mevlja, 7. Steliano Filip — 28. Paul Anton (căpitan) — 9. Dorin Rotariu, 8. Erik Bicfalvi, 20. Antun Palic, 22. Romario Kortzorg — 10. Eddy Harlem Gnohere. Antrenor: Mircea Rednic.

Rezerve: 41. Ionuț Muțiu — 5. Ionuț Nedelcearu, 21. Leo Bartalsstovu, 23. Ionuț Șerban, 73. Andrei Marc, 93. Valentin Lazăr, 96. Vlad Olteanu.

CFR Cluj: 28. Alexandru Marc — 22. Tiago Lopes, 6. Ionuț Larie, 30. Andrei Mureșan, 45. Mario Camora (căpitan) — 25. Juan Carlos Ruiz Real, 10. Davide Petrucci, 15. Tomislav Gomelt — 17. Antonio Jakolis, 26. Cristian Bud, 7. Bryan Nouvier. Antrenor: Antonio Conceicao.

Rezerve: 12. Andrei Vâtcă — 8. Filipe Nascimento, 11. Cristian Lopez, 18. Lucian Goian, 19. Leo Beleck, 20. Dani Coelho, 90. Vitor Bruno.

Arbitru: Ovidiu Hațegan (Arad); arbitri asistenți: Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Gheorghe (Suceava); arbitri asistenți adiționali: Alexandru Tudor (București), Sebastian Colțescu (Craiova); arbitru de rezervă: Radu Ghinguleac (București).

Observatori: Aron Huzu (Sibiu) — CCA, Octavian Goga (Brașov) — FRF.

UPDATE, ora 00.28:

CFR Cluj a câștigat Cupa României la fotbal după ce a învins-o pe Dinamo București cu scorul de 5-4 la loviturile de departajare.