Sondaj de opinie Care credeți că este principalul motiv pentru care CCR a luat decizia privind caracterul declarațiilor de avere?
Sondaj de opinie: Care credeți că este principalul motiv pentru care CCR a luat decizia privind caracterul declarațiilor
01 Jun, 2025 17:00
ZIUA de Constanta
626
Marime text



- Decizia a stârnit reacții diverse în spațiul public, fiind interpretată de unii ca un pas înapoi în ceea ce privește transparența instituțională.
Curtea Constituțională a României (CCR) a adoptat recent o hotărâre controversată, privind caracterul obligatoriu al completării și publicării declarațiilor de avere de către anumite categorii de persoane.
Decizia a stârnit reacții diverse în spațiul public, fiind interpretată de unii ca un pas înapoi în ceea ce privește transparența instituțională. Pe acest fond, vă întrebăm:
Citește și:
Oficial CCR. Soții nu mai trebuie să-și declare averile împreună – viața privată primează în fața ANI
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii