Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
03:54 25 07 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a IV-a, a V-a şi a VI-a din Constanţa

ro

19 Mar, 2016 00:00 885 Marime text
Etapa a 21-a (a doua din 2016) din Liga a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa a fost programată sâmbătă. Partidele sunt următoarele: Viitorul Fântânele - Victoria Cumpăna (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), Axiopolis Cernavodă - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), CS Agigea - CFR Constanța (10.00 / 12.00), Unirea Topraisar - CS Eforie (10.00 / 12.00), Voința Valu lui Traian - CSO Ovidiu (10.00 / 12.00), CS Mihail Kogălniceanu - Portul Constanța (11.00 / 13.00), Știința Poarta Albă - Dunărea Ostrov (13.00 / 15.00), Gloria Băneasa - Avântul Comana (12.00 / 14.00) şi Farul Tuzla - Victoria Mihai Viteazu (12.00 / 14.00, meciul jucându-se la Eforie Sud).
 
Duminică se joacă runda a 17-a a Ligii a V-a, programul fiind următorul: Viitorul Pecineaga - Danubius Rasova (ora 14.00), Speranța Nisipari - CSS Medgidia (ora 14.00), Gloria Albești - Voința Săcele (ora 11.00), CS Năvodari - Viitorul Cobadin (ora 14.30), Litoral Corbu - Atletic 2 Mai (ora 11.00), Gloria Seimeni - Castelanii Castelu (ora 11.00; se joacă la Dunărea), Recolta Nicolae Bălcescu - Dacia Mircea Vodă (ora 14.00, se joacă la Dorobanțu) şi Voința Siminoc - Perla Murfatlar (ora 14.00, se joacă la Murfatlar).
 
Tot duminică, se dispută partide şi la Liga a VI-a. În Seria Sud, au loc disputele, contând pentru etapa a 14-a (prima din retur): Trophaeum Adamclisi - Viitorul Mereni (ora 11.00), Fulgerul Chirnogeni - Inter Ion Corvin (ora 14.00), CS Agigea II - Luceafărul Amzacea (ora 11.00), Marmura Deleni - AS Independența (ora 11.00, se joacă la Pietreni), AS Bărăganu - Olimpia Constanța (ora 11.00, se joacă la Lanurile), Viitorul Cobadin II - Sport Prim Oltina (ora 11.00). Meciul AS Carvăn - AS Ciocârlia a fost amânat. În Seria Nord, care e compusă din 12 echipe, returul va debuta săptămâna viitoare, în acest weekend, duminică, de la ora 11.00, jucându-se un singur meci, restanţa din etapa a opta Dunărea Ciobanu - Viitorul Târguşor.

Clasamente

Liga a IV-a (la juniori): 1. CFR - 58p, 2. Portul - 53p, 3. Topraisar - 47p, 4. Cernavodă - 41p, 5. Mihai Viteazu - 40p, 6. Mihail Kogălniceanu - 39p, 7. Agigea - 33p, 8. Techirghiol - 32p, 9. Fântânele - 31p, 10. Ostrov - 28p, 11. Băneasa - 27p, 12. Comana - 24p, 13. Valu lui Traian - 16p, 14. Poarta Albă - 14p, 15. Ovidiu - 13p, 16. Eforie - 12p, 17. Cumpăna - 10p, 18. Tuzla - 3p.
 
Liga a IV-a (la seniori): 1. Cernavodă - 51p, 2. Mihai Viteazu - 40p, 3. Băneasa - 38p, 4. Agigea - 38p, 5. Eforie - 37p, 6. Ostrov - 34p, 7. Ovidiu - 33p, 8. Topraisar - 33p, 9. Mihail Kogălniceanu - 28p, 10. CFR - 28p, 11. Portul - 26p, 12. Comana - 26p, 13. Fântânele - 24p, 14. Tuzla - 22p, 15. Techirghiol - 19p, 16. Poarta Albă - 17p, 17. Valu lui Traian - 12p, 18. Cumpăna - 3p.
 
Liga a V-a: 1. Năvodari - 42p, 2. 2 Mai - 36p, 3. Albeşti - 35p, 4. Castelu - 33p, 5. Nisipari - 32p, 6. Corbu - 31p, 7. Cobadin - 23p, 8. Siminoc - 22p, 9. Pecineaga - 19p, 10. Săcele - 17p, 11. Seimeni - 17p, 12. Rasova - 17p, 13. Nicolae Bălcescu - 16p, 14. Murfatlar - 15p, 15. Mircea Vodă - 11p, 16. Medgidia - 2p.
 
Liga a VI-a (Seria Sud): 1. Oltina - 34p, 2. Agigea II - 26p, 3. Mereni - 25p, 4. Ion Corvin - 25p, 5. Amzacea - 21p, 6. Olimpia - 19p, 7. Chirnogeni - 19p, 8. Carvăn - 18p, 9. Independenţa - 18p, 10. Ciocârlia - 16p, 11. Cobadin - 11p, 12. Adamclisi - 10p, 13. Deleni - 9p, 14. Bărăganu - 8p.
 
Liga a VI-a (Seria Nord): 1. Viitorul Târguşor - 27p, 2. Voinţa Cochirleni - 24p, 3. Sportul Tortoman - 22p, 4. Dunărea Ciobanu - 20p, 5. Steaua Speranţei Siliştea - 19p, 6. Viitorul Cuza Vodă - 15p, 7. Pescăruşul Gârliciu - 14p, 8. Pescarul Ghindăreşti - 14p, 9. Înfrăţirea Cogealac - 10p, 10. Dunaris Topalu - 9p, 11. Spicu Horia - 9p, 12. Ulmetum Pantelimon - 6p.

Sursa foto: Facebook (Academia Farul)

Ti-a placut articolul?

Comentarii