Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
21:03 21 10 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Rezultate parţiale. Cine a câştigat marile oraşe

ro

06 Jun, 2016 07:52 3130 Marime text
Iată rezultatele preliminare la alegerile locale 2016, conform, BEC (ora 6.00).

Iaşi Mihai Chirică PSD 46,6 2.
Bihor - Oradea Ilie Bolojan PNL 71,0 3.
Braşov- George Scripcaru independent 52,7 4.
Constanţa -Decebal Făgădău PSD 42,0 5.
Cluj - Emil Boc PNL 65,0 6.
Dolj -Craiova -Olguţa Vasilescu PSD 60,1 7.
Timişoara Nicolae Robu PNL 52,9 8.
Maramureş-Baia-Mare Cătălin Cherecheş Coaliţia pt Baia -Mare 70,4 9.
Alba-Iulia Mircea Hava PNL 58,9 10.
Arad Gheorghe Falcă PNL 45,9 11.
Mehedinţi Drobeta Turnu Severin Marius Screciu PSD 41,9 12.
Argeş- Ionică Constantin Ionel PSD 24,6 13.
Bacău Cosmin Necula PSD 35,3 14.
Bistriţa Creţu Ovidiu Teodor PSD 47, 2 15.
Botoşani Flutur Cătălin PNL 45,6 16.
Brăila Dragomir Viorel Marin 44,6 17.
Buzău Toma Constantin PSD 41,5 18.
Călăraşi Drăgulin Daniel PNL 39,3 19.
Dâmboviţa Târgovişte-Stan Daniel Cristian PSD 45,2 20.
Galaţi Pucheanu Ionuţ PSD 25,0 21.
Giurgiu Barbu Nicolae PSD 39,8 22.
Gorj Târgu-Jiu Cârciumaru Florin PSD 41,6 23.
Hunedoara Muntean Mircia PSR 36,2 24.
Ialomiţa Mocioniu Adrian PSD 37,1 25.
Olt Slatina Moţ Emil PSD 44,0 26.
Piatra-Neamţ Chitic Dragoş PNL 35,4 27.
Târgu-Mureş Florea Dorin independent 42,7 28.
Prahova Ploieşti Dobre Adrian PNL 32,7 29.
Satu-Mare KERESKÉNYI GÁBOR UDMR 42,1 30.
Sibiu Fodor Astrid FDGR -57,2 31. Suceava Lungu Ion PNL 41,1 32.
Teleorman Alexandria Drăguşin Victor PSD 61,5 33.
Tulcea Hogea Constantin independent 35,4 34.
Vaslui Pavăl Vasile PSD 75,9 35.
Vâlcea Gutău Mircia PER 41,6 36.
Vrancea Focşani Misăilă Cristi PSD 40,2 37.
Covasna -Sf.Gheorghe Antal Arpad UDMR 73,1 38.
Harghita-Miercurea Ciuc Raduly Robert UDMR 65,8 39.
Bihor Creţu Ovidiu Teodor PNL 47,2 40.
Caraş-Severin -Reşita Popa Ioan PNL -35,4 41.
Ilfov Voluntari Florentin Pandele independent 66,1 42.
Bucuresti Gabriela Firea PSD 43,2 43.
Sector 1 Dan Tudorache PSD 31,7 44.
Sector 2 Mugurel Toader PSD 33,0 45.
Sector 3 Robert Negoiţă PSD 60,4 46.
Sector 4 Daniel Băluţă PSD 39,0 47.
Sector 5 Daniel Florea PSD 34,4 48.
Sector 6 Gabriel Mutu PSD 36,8

 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii