00:06 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Rechinii“, învinşi de „marinari“

06 Nov, 2008 00:06 816 Marime text
tomis_handbal.jpgOpt jucători ai Farului au disputat, miercuri, un meci amical împotriva unei echipe alcătuite din elevi de la Colegiul de Marină „Alexandru Ioan Cuza“, în cadrul programului „Fii alături de Farul, fii în albastru!“. Liceenii s-au impus cu scorul de 3-1 la capătul meciului care s-a disputat 7 contra 7, pe durata a două reprize de câte 7 minute, în sala de sport a Colegiului de Marină. Pentru Farul au evoluat Neagu, Păcuraru, Fatai, Nae, Alibec, Chico, Florea şi Matei, iar golul „rechinilor“ a fost reuşit de internaţionalul de juniori Alibec. Antrenorul Ion Marin a fost şi el prezent la această manifestare. Directorul de marketing al clubului Farul, Gabriel Diaconescu, a explicat că mişcările de acest gen vor continua şi în viitor: „Este o acţiune de promovare a echipei Farul şi intenţionăm să continuăm în licee şi, poate, în şcolile generale“. La final, jucătorii Farului au dat autografe şi au împărţit şepci, tricouri şi postere ale echipei constănţene.