Trafic restricționat pe A2, sensul de mers spre București, din cauza unui accident rutier. Trei mașini sunt implicate
Trafic restricționat pe A2, sensul de mers spre București, din cauza unui accident rutier. Trei mașini sunt
17 Aug, 2025 10:51
ZIUA de Constanta
879
Marime text

.jpg)
.jpg)
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că pe autostrada A2 București-Constanța, la kilometrul 172, pe sensul de deplasare spre București, în zona localității Peștera, județul Constanța, a avut loc un eveniment rutier soldat cu pagube materiale în care au fost
implicate trei autoturisme.
A doua bandă este blocată, circulându-se îngreunat, cu viteză redusă, pe banda de urgență și prima bandă.
Valorile de circulație sunt ridicate și se estimează reluarea normală a traficului după ora 11:00.
La fața locului au intervenit și pompierii din cadrul ISU Constanța. Aceștia intervin cu SMURD B2 Medgidia și un echipaj SAJ.
Potrivit ISU Constanța, în urma accidentului a rezultat o victimă, aflata în stare conștientă.
„Pentru prevenirea accidentelor rutiere, sfătuim conducătorii auto să ruleze cu prudenţă sporită, să păstreze distanţa regulamentară între vehicule şi să se asigure temeinic la schimbarea direcţiei de deplasare”, transmite Infotrafic.
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii