02:20 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Viitorul disputa ultimul amical al iernii

19 Feb, 2010 03:57 951 Marime text

viitorul.jpgFC Viitorul Constanţa va susţine astăzi, de la ora 14.00, al doilea meci de verificare după revenirea din cantonamentul din Antalya. Adversara constănţenilor va fi Inter Clinceni (Liga a III-a, Seria a III-a), partida urmând să se dispute pe terenul sintetic din cadrul Academiei Gheorghe Hagi. Formaţia pregătită de Cătălin Anghel şi Norbert Niţă a mai jucat miercuri după-amiază o partidă amicală cu CSM Medgidia, colega de serie din Liga a III-a, Viitorul impunându-se cu scorul de 2-0 (0-0), prin golurile Roman (minutul 58) şi Marinkovic (minutul 60). Clasată pe locul 2 în Seria C2, FC Viitorul va debuta în retur pe 27 februarie, urmând să întâlnească pe teren propriu formaţia Viscofil Popeşti Leordeni. Altfel, Federaţia Română de Fotbal a obligat toate cluburile din Liga a II-a şi a III-a să ia toate măsurile pentru ca suprafeţele de joc să se prezinte în condiţii corespunzătoare pentru reluarea campionatului, în caz contrar urmând să suporte consecinţele prevederilor regulamentare.