16:16 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sumbru final de tur

15 Dec, 2003 00:00 557 Marime text

Axiopolis Cernavoda - Rompetrol Bucuresti 58-86

Baschetbalistii nostri au evoluat din nou slab, pierzand al unsprezecelea meci din cele douasprezece sustinute pe prima scena

Itinerarul baschetbalistilor de la Axiopolis Cernavoda in Divizia A a continuat sambata cu o noua infrangere. Pe teren propriu, intr-o confruntare ce a facut parte din cadrul etapei a 12-a, penultima a turului, formatia din Cernavoda, pregatita de Costel Cernat, a cedat la scor in compania celor de la Rompetrol Bucuresti. Constantenii au evoluat la fel de slab ca in aproape toate partidele pe care le-au sustinut pana acum pe prima scena. Au pierdut primele doua sferturi, 15-30 si 8-22, ridicandu-se la valoarea adversarului doar in urmatoarele doua. Atunci, pe fondul reducerii vitezei de joc a echipei adverse, constantenii au castigat sfertul al treilea cu 19-18 si au terminat la egalitate in ultimul, 16-16. Pentru formatia noastra au marcat: Toiyn (19), Luca (6), Toth (6), Craciun (5), Olteanu (4), Prisacaru (4) si Ivanovici (14). In urma acestui rezultat, Axiopolis se mentine pe pozitia a 12-a a clasamentului. Turul campionatului isi va consuma urmatoarea etapa sambata, insa formatia noastra a intrat deja in vacanta pentru ca a jucat in devans meciul cu West Petrom Arad (53-75). Returul va incepe pe 31 ianuarie, cand echipa noastra va evolua in deplasare, contra liderului clasamentului, Dinamo Erbasu Bucuresti.