10:45 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Punct important

29 Mar, 2004 00:00 747 Marime text

Metalul Plopeni - Electrica Dobrogea Constanta 1-1

Divizionara B de fotbal Electrica Dobrogea Constanta a scos sambata o remiza pretioasa in meciul sustinut in deplasare, cu Metalul Plopeni, din etapa a 18-a a seriei I. Formatia pregatita de Costel Funda a fost egala Metalului Plopeni, incheind meciul neinvinsa, rezultat 1-1. Scorul a fost deschis de constanteni in minutul 33. Culeafa a executat perfect o lovitura libera de la 17 metri, invingandu-l pe portarul Matache. Bucuria a durat doar un minut, fostul electrician St. Ciobanu egaland printr-o executie cu capul de la 10 metri, la o centrare de pe partea dreapta a lui D. Movila. In urma acestui rezultat, echipa noastra ocupa locul 10 in clasament, cu 22 p si -2 la "adevar", iar in runda viitoare va evolua acasa cu CSM Medgidia. Metalul: Matache - Medelet, Posirca, Berde - S. Bar, D. Movila, R. Ciobanu (88 Tataru), S. Popescu, C. Marinescu - St. Ciobanu (85 Pastin), C. Ilie. Antrenor: V. Dridea. Electrica: Vlas - Elca, M. Luca, Pricopie - Grigorov, Posteuca (68 Maciuca), Gechereanu, Culeafa (89 Papazicu), Mihu - P. Bogdan, S. Zamfirescu (79 V. Roman). Antrenor: C. Funda. Arbitri: M. Ene (Bucuresti), C. Savu (Galati), D. Nasturescu (Bucuresti).