09:26 23 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Portul a pierdut un egal in ultimele opt minute

20 Oct, 2003 00:00 402 Marime text

Divizia C de fotbal

Desi a condus cu 1-0 inca din primul minut (gol Chirea), divizionara C de fotbal Portul Constanta a scapat printre degete, in ultimele minute, un rezultat favorabil in jocul cu Dinamo II Bucuresti, in etapa a saptea a seriei a III-a. Bucuroaia a egalat (10), iar Spataru (44) a dus scorul la 2-1 pentru gazde. Portul a egalat prin Prodan (46), insa Dinamo a marcat golul victoriei in minutul 82. Celelalte rezultate: Oil Terminal Constanta - Aversa Bucuresti 0-0, Petrolul Bolintin Vale - Sportul Ciorogarla 2-2, CS Otopeni - Dunarea Giurgiu 4-0, ROVA Rosiori - Dunarea Calarasi 0-1, FC Snagov - Aurora 23 August 0-1, Dinamo II Bucuresti - Portul Constanta 3-2. CS Mogosoaia a stat. Clasament: 1. CS Otopeni (15 p), 2. Portul (15 p), 3. Dinamo II (15 p),..., 6. Oil Terminal (9 p), ..., 8. Aurora (7 p).