12:38 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Mai este de lucru

06 Feb, 2003 00:00 715 Marime text

Torpedo Zarnesti - CSM Medgidia 0-0

Dupa parerea antrenorului Daniel Radulescu, formatia dobrogeana nu este inca pregatita sa faca fata unui meci intreg

Divizionara B de fotbal CSM Medgidia a sustinut, ieri, al doilea meci amical al acestui an, adversara fiindu-i Torpedo Zarnesti, o formatie care activeaza in seria a VII-a a Diviziei C. Dupa cele 90 de minute regulamentare de joc, scorul consemnat pe tabela de marcaj a fost acelasi ca la inceputul partidei, 0-0. Desi au evoluat pe un teren mai bun decat cel pe care s-a jucat sambata partida cu CS Predeal, jucatorii constanteni nu au putut marca vreun gol. Ei au reusit sa-si creeze cateva ocazii de a inscrie, dar fara vreun efect pe tabela de marcaj. "S-a construit ceva mai bine decat in meciul cu CS Predeal. A fost un joc mai bun din punct de vedere tehnico-tactic, dar, din pacate, s-a vazut ca inca nu suntem inca pregatiti pentru a face fata unui meci intreg. Jucatorii vin dupa o perioada de pregatire fizica intensa si acest lucru s-a vazut", spunea ieri antrenorul Daniel Radulescu. "Unsprezecele" de start al CSM Medgidia i-a avut in componenta pe: Nita - Dragoi, Ilcu, Posirca, Florea - C. Marinescu, Scheuleac, Mitu, Pitu - C. Ilie, Ferenti. Dupa pauza au mai intrat: Feta, Fugaru, Covrig, Cristea, Chiperi, Hampu, Dodan si Cherim. Cu acest amical CSM Medgidia incheie seria partidelor de verificare in cantonamentul montan de la Bran. Maine, jucatorii dobrogeni se vor intoarce acasa, iar in drumul spre Medgidia, cel mai probabil de la ora 13.00, vor sustine un amical la Urziceni, cu echipa locala Unirea.