13:05 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Infrangeri pe linie

13 May, 2004 00:00 866 Marime text

Divizia C de fotbal

Ambele formatii dobrogene care au evoluat in etapa intermediara de marti, a 23-a a campionatului seriei a III-a a Diviziei C de fotbal, au cedat in meciurile pe care le-au jucat. Portul Constanta a fost invinsa in deplasare de ROVA Rosiori cu 1-2. Ravoiu a marcat in propria poarta in minutul 12 al intalnirii, gazdele conducand la pauza cu 1-0. La reluare, Caramisin a egalat in minutul 65, insa bucuria portuarilor nu a durat decat noua minute, pentru ca Belciu a marcat golul victoriei in minutul 74. Aurora 23 August a fost si ea invinsa in deplasare de Petrolul Bolintin Vale cu 2-3. Cogali a semnat ambele reusite ale dobrogenilor in minutele 75 si 80, in timp ce pentru gazde au punctat Valcu (20), S. Petre (55) si Tanase (62). Rezultatele complete ale acestei runde: Sportul Ciorogarla - Dunarea Giurgiu 2-3, Aversa Bucuresti - Dunarea Calarasi 3-3, Petrolul Bolintin Vale - Aurora 23 August 3-2, CS Otopeni - CS Mogosoaia 2-0, ROVA Rosiori - Portul Constanta 2-1, FC Snagov - Dinamo II Bucuresti 0-0. Oil Terminal a stat. Clasament: 1 CS Otopeni (51 p), 2 Dunarea Giurgiu (42 p), 3 Portul Constanta (2-1),..., 8. Oil Terminal (26 p),..., 12. Aurora 23 August (22 p).