15:40 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Infrangere pe linie pentru echipele noastre

23 Aug, 2004 00:00 628 Marime text

Etapa I, Divizia B

Cele trei reprezentante ale judetului Constanta au debutat sambata dimineata in noua editie de campionat a Diviziei B, seria intai. Din nefericire, toate cele trei formatii au pierdut fara drept de apel, in fata unor adversare care au drept obiectiv promovarea in primul esalon fotbalistic. La Buzau, FCX Altay Constanta a cedat cu 1-5 in fata gazdelor de la Gloria. Cel mai bun jucator al gazdelor a fost C. Petre care a reusit hat-trickul (min.11, 17, 53), celelalte doua reusite apartinand lui Odvos (min.68) si Pana (min.81). Singurul gol al formatiei antrenate de Dan Radulescu a fost marcat in minutul 51 de catre Teican. Midia Navodari a cedat cu 0-3 in deplasare, in fata celor de la FC Vaslui. Echipa patronata de fostul arbitru international Porumboiu a deschis scorul inca din minutul patru, prin Torok pentru ca diferenta sa creasca gratie golurilor lui Ungureanu (min.27) si Badea (min.36). Singura echipa constanteana care a evoluat pe teren propriu, Callatis Mangalia a pierdut cu 0-3 in fata nemtenilor de la Ceahlaul, echipa lui Gheorghe Stefan anuntandu-se ca principala grupare cu sanse de promovare in A. Golurile oaspetilor au purtat semnatura lui Patrichi (min.58 si 73) si Feizula (min.75). Sambata 28 august vor avea loc meciurile etapei a doua. Midia va primi acasa vizita celor de la Gloria Buzau, in timp ce Altay va juca tot pe teren propriu cu FC Botosani. Callatis va evolua in deplasare impotriva echipei Precizia Sacele.