00:31 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

HCM profita de pasul gresit al Resitei

01 Feb, 2010 04:21 991 Marime text

hcm.jpgCampioana Handbal Club Municipal Constanţa a debutat cu dreptul în returul de campionat, impunându-se în deplasare împotriva formaţiei HC Odorhei, cu scorul de 31-27 (16-14). Meciul a debutat extrem de agresiv, constănţenii primind încă din primele trei minute două cartonaşe galbene. Prima repriză a fost dominată de elevii lui Zoran Kurtes, HCM dictând ritmul pe toată durata primelor 30 de minute. Astfel, HCM intră la cabine cu un avantaj de două goluri. Constănţenii nu au cedat iniţiativa nici în a doua parte, fiind în permanenţă în avantaj pe tabelă. La final, elevii lui Zoran Kurtes reuşesc să se impună cu 31-27 şi îşi consolidează poziţia de lider în clasamentul Ligii Naţionale, cu 24 de puncte, la două puncte de principala urmăritoare în lupta pentru titlu, UCM Reşiţa. Formaţia lui Aihan Omer nu a avut un debut de retur prea fericit, terminând la egalitate meciul cu Ştiinţa Bacău, scor 26-26, rezultat care îi depărtează pe reşiţeni la două puncte de primul loc