08:51 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fiorul rece al retrogradarii

21 Apr, 2003 00:00 480 Marime text

Rulmentul Alexandria - Municipal Medgidia 2-1

Infranta, sambata, intr-un meci cu Rulmentul Alexandria (scor 2-1) ce avea implicatii serioase in lupta pentru evitarea retrogradarii, divizionara B de fotbal Municipal Medgidia se simte amenintata de caderea in esalonul trei fotbalistic, de unde a promovat anul trecut. Distanta dintre ea si adversara sa de sambata s-a redus la cinci puncte, astfel ca finalul de campionat va fi unul incins. Cu cinci minute inainte de pauza, gazdele au deschis scorul prin M. Chirila care a transformat o lovitura de la 11 m pentru un hent facut de Hampu. Egalarea a venit destul de tarziu, in minutul 84, cand Florea a prins un sut de la 35 m sub transversala. Municipalul, care se multumea si cu un punct, in conditiile in care el era obtinut pe terenul contracandidatei, s-a vazut infranta in minutul 90, cand, la o lovitura libera executata de pe partea dreapta, Miruta a reluat cu capul din careu in plasa portii lui N. Petre. Municipal: Avram (68 N. Petre) - I. Dragoi, Posirca, Ad. Cristea, Fugaru - C. Marinescu, Cl. Mitu (77 Feta), L. Florea, G. Pitu - Hampu (46 Chiperi), R. Ferenti.