16:16 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Farul a invins la limita Callatisul

02 Feb, 2004 00:00 859 Marime text
Intr-un meci amical ce a avut loc sambata, pe terenul CFR, FC Farul Constanta s-a impus cu 1-0 in fata divizionarei B de fotbal Callatis Mangalia, ocupanta locului 5 in clasamentul seriei I. Intalnirea, ce s-a desfasurat pe durata a doua reprize a cate 60 de minute, a debutat pe un teren tare si inghetat si s-a incheiat pe unul moale, devenit mocirlos odata cu topirea ghetii. Singurul gol al partidei a fost marcat in minutul 71 de juniorul Gheorghiu, acesta deviind cu capul o centrare a lui Balan, care a executat o lovitura libera de pe partea stanga de atac a "alb-albastrilor". Mai trebuie mentionat ca, in prima repriza, FC Farul a ratat, prin Cristocea, un penalty acordat pentru un fault al lui Budur asupra lui Gurita. Antrenorul principal al Farului, Ion Marin, a trimis in prima repriza urmatorul "unsprezece": Curca - Farmache, Onut, Schiopu, Senin - Gurita, Lungu, Balasa, Cristocea - L. Mihai, Baltoi. In partea a doua, "Sapaliga" i-a utilizat pe Unchias - I. Balan, I. Barbu, N. Nita, F. Florea - Pantelie, Usurelu, Camboianu, S. Mocanu - Doicaru, M. Gheorghiu. Au mai intrat: Banoti si Ciuciuleaca. De partea cealalta, Imilian Serbanica i-a folosit in prima repriza pe: Olteanu - Panescu, Ungureanu, Tanasa, Ad. Voicu, A. Toma - Florea, Chelu, Cornateanu - Petrache, Cozma. In repriza a doua, garnitura Callatisului a aratat astfel: Budur - Neagu, Parvu, Nicolae, Musat, Ilie - E. Gogali, Bleort, Trifu - Novac, Blacioti. Au mai intrat: Avram, Tanase si Naser.