00:50 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul, la prima victorie in campionat, dupa doua luni

10 May, 2010 03:07 1365 Marime text

farul.jpgDupă ce nu mai reuşiseră o victorie pe teren din prima etapă a returului (2-0, cu Dunărea Giurgiu), „marinarii" s-au impus sâmbătă, în deplasare, în faţa celor de la FCM Bacău, cu scorul de 4-2 (2-2), meci contând pentru etapa a XXVIII-a a Ligii a II-a, Seria I. Golurile constănţenilor au fost înscrise de Pantelie (minutul 11), Ninu (minutul 15) şi Fatai (minutele 55 şi 90). Golurile gazdelor au fost reuşite de Vraciu (minutul 5) şi Vajou (minutul 17). Farul a început partida în formula: Vlas - Măţel (căpitan), Mendy, Ninu (min. 46 - Pătraşcu), Cristocea, Prodan (min. 66 - Doicaru), Mansour, Pantelie, Ignat, Fatai, Buzea. În urma acestui rezultat, formaţia pregătită de Dennis Şerban şi Gheorghe Butoiu a rămas pe poziţia a opta în clasamentul Seriei I, cu 43 de puncte, la 12 distanţă de locurile care asigură promovarea în prima ligă. Următorul meci al constănţenilor este programat miercuri, pe teren propriu, în compania formaţiei Dunărea Galaţi.