07:47 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Au pierdut locul 4

19 May, 2003 00:00 498 Marime text

Electromagnetica Bucuresti - Midia Navodari 2-1 (1-0)

Divizionara B de fotbal Midia Navodari a ratat o clasare pe locul 4 la finele campionatului, dupa ce a fost invinsa, sambata, de Electromagnetica Bucuresti, echipa care, inaintea acestei a 27-a etape, avea cu doua puncte mai mult decat navodarenii. Formatia antrenata de Ionel Melenco a facut insa o figura frumoasa la Bucuresti. Chiar daca au fost condusi cu 1-0 inca din minutul 26, cand S. Mircea a transformat un penalty, navodarenii nu au disperat. Si-au vazut de joc, si-au creat numeroase ocazii, unele imense, insa ratate cu seninatate. Constantenii au egalat in minutul 61 prin Zamfirescu, dar s-au recunoscut invinsi un sfert de ora mai tarziu, cand Petrea a punctat pentru 2-1. "Unsprezecele" de start: Miron, R. Miu, Frimu, Paraschiv, Floricica, Gherbezan, D. Petre, Ochia, Borza, Curumi, Zamfirescu. Au mai intrat: Truta si Boras.