07:48 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Amenintand locul de baraj

21 Apr, 2003 00:00 635 Marime text

Bucovina Suceava - Midia Navodari 0-1

Divizionara B de fotbal Midia Navodari a reusit sa mentina seria rezultatelor negative ale Bucovinei Suceava, echipa ce nu a mai invins din etapa a 14-a a campionatului. Sambata, in meciul de despartire de antrenorul Leonida Nedelcu, fotbalistii navodareni s-au impus cu 1-0 pe terenul echipei sucevene, dupa un gol marcat, cu cinci minute inainte de final, de D. Petre. Midia, o echipa de contraatac, s-a aparat excelent timp de 85 de minute, mentinand cu multa risipa de efort rezultatul de 0-0. Un punct era mai mult decat bun, insa o victorie este excelenta. Si acest lucru s-a intamplat in finalul meciului cand specialistul "bombelor", D. Petre, a prins un nou sut de senzatie de la 25 m. In urma acestui rezultat, vrand-nevrand Midia, ajunsa acum pe locul sase (+4 in clasamentul "adevarului"), este creditata cu sanse la pozitia a doua de baraj, diferenta dintre ea si Gloria Buzau (39 p), ocupanta acestei pozitii, fiind de 5 puncte.Midia: Miron - Gherbezan, C. Paraschiv, L. Stefan, Frimu, Truta - Floricica, D. Petre, Ochia (75 Pricopie), Curumi - V. Roman (85 Croitoru, 88 Boras).