04:52 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alibec a înscris primul său gol la naţionala U21

25 Mar, 2011 02:32 1287 Marime text
alibec.jpgNaţionala de tineret a României a învins formaţia similiară a Albaniei cu scorul de 2-0 (1-0), în prima partidă din cadrul turneului „4 Nations Alpe - Adria, U21 Cup 2011". Competiţia se desfăşoară în oraşe din Austria şi Slovenia.

Fostul jucător al Farului Denis Alibec a deschis scorul în minutul 36 după ce a transformat o lovitură de pedeapsă. Acesta este primul său gol al atacantului constănţean la naţionala pregătită de Emil Săndoi. Scorul final al partidei disputate la Dravograd (Slovenia) a fost stabilit de Ţigănaşu, în minutul 75. Alibec a fost schimbat trei minute mai târziu de clujeanul Sergiu Buş. În celălalt joc al turneului, Israelul a învins Georgia, cu 2-0. Următorul joc al echipei României este programat mâine, la Klagenfurt (Austria), în compania naţionalei Israelului. Ultima partidă pentru „tricolori" la această competiţie se va juca marţi, la Glanegg (Austria), cu naţionala U21 a Georgiei.