18:11 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

O nouă înfrângere Săgeata Năvodari, situație extrem de grea în Liga 1

08 May, 2014 06:51 1711 Marime text
sageata, navodari, infrangere, liga 1, situatieSăgeata Năvodari a pierdut cu 0-2 meciul din deplasare, cu Astra Giurgiu, contând pentru etapa a 31-a a Ligii 1 la fotbal. Golurile au fost marcate de Bukari, în minutul 70, și Budescu, în minutul 79, din penalty. În urma acestei înfrângeri, echipa dobrogeană rămâne în clasament pe locul 16, retrogradabil, cu 32 de puncte, având o misiune dificilă de evitare a Ligii a 2-a.
Ieri, s-au mai înregistrat rezultatele: Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Botoşani 0-0 și Petrolul Ploieşti - FC Vaslui 3-0. Astăzi, se mai joacă meciurile: FC Braşov - Corona Braşov (de la ora 17.00, în direct la Digi Sport 1), Pandurii Tg. Jiu - FC Viitorul (de la ora 19.00, în direct la Digi Sport 1), Oţelul Galaţi - ACS Poli Timişoara (de la ora 19.30, în direct la Dolce Sport 1) și Universitatea Cluj - Steaua (de la ora  21.30, în direct la Digi Sport 1).