02:07 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

În meciul Steaua - FC Viitorul s-a înscris un singur gol

31 Aug, 2015 00:37 1326 Marime text
FC Viitorul a înregistrat primul eşec din ediţia 2015/2016 a Ligii 1. După opt partide la rând fără înfrângere (patru victorii şi patru egaluri), elevii lui Gică Hagi au cedat în runda a noua, pe terenul Stelei, care s-a impus cu 1-0, gol Stanciu din lovitură liberă în minutul 20. Oaspeţii au solicitat două lovituri de la 11 m, ambele la scorul de 1-0, în minutul 66, când Ganea a căzut în careu în urma unui duel cu Popa, şi în minutul 75, când Ianis Hagi a executat un corner și Varela a atins mingea cu brațul în interiorul careului. În minutul 66, managerul tehnic al Viitorului, Gică Hagi, a fost trimis în tribună pentru proteste. În minutul 12, arbitrul Cătălin Popa, accidentat la gambă, i-a lăsăt locul pe teren  rezervei Iulian Călin. Cele două echipe au fost: Steaua (antrenor, Mirel Rădoi): Niță - Rîpă, Varela, Toșca, Guilherme - Muniru, L. Filip (62 Breeveld) - Ad. Popa, Stanciu (53 Tade), Enceanu (74 Carp) - Chipciu; FC Viitorul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Rîmniceanu - Ciupe (68 Nicoliță), Hodorogea, Mitrea, Ganea - I. Filip, Nedelcu (75 Marin), V. Achim - I. Hagi, Tănase (59 Chițu), Aganovic.
Sursa foto: Academia Hagi