02:30 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Farul, înfrângere usturătoare la Brăila. La pauză a fost 3-0!

27 Feb, 2016 13:41 2938 Marime text

Având ca obiectiv promovarea în Liga 1, FC Farul a suferit o înfrângere usturătoare, astăzi, în meciul din deplasare cu Dacia Unirea Brăila, contând pentru etapa a 19-a (prima din 2016) a Ligii a 2-a. Gazdele s-au impus cu 4-0, la pauză scorul fiind 3-0! Au marcat Frunză (5), Iosofache (37, 42) şi Al. Muscă (89).

Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat, G. Niţă, de la Dacia Unirea, în minutul 80, respectiv D. Bratu, de la Farul, în minutul 53. FC Farul a jucat cu: Began - Milea (46 Tigoianu), Fl. Popa, D. Bratu, Murgoci - Ad. Ionescu (66 Băjan), Fl. Pătraşcu - V. Munteanu, Vezan, Zugravu (46 Ţăranu) - Pătulea.

Celelalte meciuri de astăzi din seria Farului s-au încheiat cu rezultatele:  SC Bacău - Oţelul Galaţi 3-0, Rapid CFR Suceava - ACS Berceni 1-2, Bucovina Pojorâta - CS Baloteşti 1-1, Dunărea Călăraşi - Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0. Mâine, de la ora 12.00, se dispută ultima partidă a rundei, Academica Clinceni - Rapid Bucureşti. Gloria Buzău a avut rundă liberă.

Clasament: 1. Călăraşi - 39p, 2. Rapid - 36p, 3. Brăila - 36p, 4. Clinceni - 33p, 5. Farul - 28p, 6. Bacău - 28p, 7. Buzău - 23p, 8. Berceni - 22p, 9. Suceava - 21p, 10. Baloteşti - 15p, 11. Pojorâta - 14p, 12. Oţelul - 12p, 13. Ceahlăul - 8p.