Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
17:27 11 12 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Academia Hagi este în semifinalele Cupei Hagi Danone

ro

28 May, 2016 16:23 1081 Marime text
Astăzi s-au încheiat confruntările din faza grupelor din cadrul turneului final al Cupei Hagi Danone U12, adică cei născuți după 1 ianuarie 2004.
 
Academia Hagi, care îl are ca antrenor pe Cosmin Constantin, era liderul Grupei B după primele două zile de întreceri şi şi-a păstrat această poziţie în urma victoriei cu 2-0 realizată în faţa Liceului Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca. Au marcat pentru constănţeni Cristian Neicu şi Andrei Borza.
 
În semifinale, Academia Hagi va întâlni pe Viitorul Cluj într-un joc programat duminică, de la ora 11.00.
 
Iată programul Cupei Hagi Danone 2016
 
Joi, 26 mai 2016:
ora 10.00: Viitorul Cluj - Şcoala „Bosanci” Suceava 5-0 (etapa I, Grupa A);
ora 10.00: Luceafărul Drobeta Tr. Severin - Şcoala „Liviu Rebreanu” Tg. Mureş 1-0 (etapa I, Grupa A);
ora 10.30: Kinder Târgovişte - LPS „Mircea Eliade” Bucureşti 1-0 (etapa I, Grupa A);
 
ora 12.00: Şcoala „Bosanci” Suceava - LPS „Mircea Eliade” Bucureşti 0-3 (etapa a II-a, Grupa A);
ora 12.00: Şcoala „Liviu Rebreanu” Tg. Mureş - Kinder Târgovişte 0-3 (etapa a II-a, Grupa A);
ora 12.30: Viitorul Cluj - Luceafărul Drobeta Tr. Severin 0-0, 3-4 d.7m (etapa a II-a, Grupa A);
ora 17.00: Dinamyk Craiova - LPS „Banatul” Timişoara 1-0 (etapa I, Grupa B);
ora 17.00: ACADEMIA HAGI - Şcoala „Traian” Piteşti 1-0 (etapa I, Grupa B) – Denis Ciobanu;
ora 17.30: Kinder Tg. Mureş - Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca 0-1 (etapa I, Grupa B);
ora 19.00: LPS „Banatul” Timişoara - Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca 0-0, 5-3 d.7m (etapa a II-a, Grupa B);
ora 19.00: Şcoala „Traian” Piteşti - Kinder Tg. Mureş 1-2 (etapa a II-a, Grupa B);
ora 19.30: Dinamyk Craiova - ACADEMIA HAGI 0-1 (etapa a II-a, Grupa B) – Ştefan Duţu;
 
Vineri, 27 mai 2016:
ora 10.00: Luceafărul Drobeta Tr. Severin - Şcoala „Bosanci” Suceava 3-0 (etapa a III-a, Grupa A);
ora 10.00: Kinder Târgovişte - Viitorul Cluj 0-0, 2-4 d.7m (etapa a III-a, Grupa A);
ora 10.30: LPS „Mircea Eliade” Bucureşti - Şcoala „Liviu Rebreanu” Tg. Mureş 1-1, 2-3 d.7m (etapa a III-a, Grupa A);
ora 12.00: Şcoala „Bosanci” Suceava - Şcoala „Liviu Rebreanu” Tg. Mureş 4-1 (etapa a IV-a, Grupa A);
ora 12.00: Viitorul Cluj - LPS „Mircea Eliade” Bucureşti 1-0 (etapa a IV-a, Grupa A);
ora 12.30: Luceafărul Drobeta Tr. Severin - Kinder Târgovişte 1-0 (etapa a IV-a, Grupa A);
ora 17.00: ACADEMIA HAGI - LPS „Banatul” Timişoara 2-1 (etapa a III-a, Grupa B) – Eduard Moga, Ştefan Duţu / Carlos Butar;
ora 17.00: Kinder Tg. Mureş - Dinamyk Craiova 1-0 (etapa a III-a, Grupa B);
ora 17.30: Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca - Şcoala „Traian” Piteşti 2-0 (etapa a III-a, Grupa B);
ora 19.00: LPS „Banatul” Timişoara - Şcoala „Traian” Piteşti 2-0 (etapa a IV-a, Grupa B);
ora 19.00: Dinamyk Craiova - Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca 2-1 (etapa a IV-a, Grupa B);
ora 19.30: ACADEMIA HAGI - Kinder Tg. Mureş 0-0, 4-5 d.7m (etapa a IV-a, Grupa B).
 
Sâmbătă, 28 mai 2016:
ora 10.00: Kinder Târgovişte - Şcoala „Bosanci” Suceava 1-0 (etapa a V-a, Grupa A);
ora 10.00: LPS „Mircea Eliade” Bucureşti - Luceafărul Drobeta Tr. Severin 1-4 (etapa a V-a, Grupa A);
ora 10.30: Şcoala „Liviu Rebreanu” Tg. Mureş - Viitorul Cluj 0-7 (etapa a V-a, Grupa A);
ora 11.00: Kinder Tg. Mureş - LPS „Banatul” Timişoara 2-1 (etapa a V-a, Grupa B);
ora 11.00: Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca - ACADEMIA HAGI 0-2 (etapa a V-a, Grupa B) – Cristian Neicu, Andrei Borza;
ora 11.30: Şcoala „Traian” Piteşti - Dinamyk Craiova 1-3 (etapa a V-a, Grupa B).
 
Clasament final Grupa A:
1.Luceafărul Drobeta Tr. Severin 14p;
2.Viitorul Cluj 12p;
3.Kinder Târgovişte 10p;
4.LPS „Mircea Eliade” Bucureşti 4p;
5.Şcoala „Bosanci” Suceava 3p;
6.Şcoala „Liviu Rebreanu” Tg. Mureş 2p.
 
Clasament final Grupa B:
1.ACADEMIA HAGI 13p;
2.Kinder Tg. Mureş 11p;
3.Dinamyk Craiova 9p;
4.Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca 7p;
5.LPS „Banatul” Timişoara 5p;
6.Şcoala „Traian” Piteşti 0p.
 
Duminică, 29 mai 2016:
ora 10.00 - Semifinala 1: Luceafărul Drobeta Tr. Severin - Kinder Tg. Mureş;
ora 11.00 - Semifinala 2: ACADEMIA HAGI - Viitorul Cluj;
ora 17.00 – FINALA.
 
Campioana va reprezenta România la turneul final Danone Nations Cup de la Paris, unde se va lupta pentru trofeul suprem alături de alte 31 de echipe naționale din întreaga lume.
 
Lotul Academiei Hagi 2004 care participă la Cupa Hagi Danone 2016: Ştefan Iuruc, Rafael Munteanu – portari; Alexandru Burcă, Denis Ciobanu, Ştefan Duţu, Lary Ion, Horia Marin, Ion Muşat, Eduard Moga, Ionuţ Nistor, Cristian Neicu, Andrei Borza – jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin.
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii