Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
18:36 20 09 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Academia Hagi a început cu victorii turneul final al Cupei Hagi Danone, de la Ovidiu

ro

01 Jun, 2018 09:35 653 Marime text
S-au disputat confruntările primelor două etape ale fazei grupelor de la turneul final al Cupei Hagi Danone U-12 (la care participă jucători născuți după 1 ianuarie 2006).

Rezultatele au fost:

CSA Steaua București – Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca 0-0, 13-12 d.7m (etapa I, Grupa A)
New Stars București – LPS Mircea Eliade București 1-0 (etapa I, Grupa A)
Academia Hagi – LPS Viitorul Pitești 3-0 (etapa I, Grupa A) - au marcat: Băsceanu, Tudor, Gordin

Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca – LPS Viitorul Pitești 0-0, 4-5 d.7m (etapa a II-a, Grupa A)
LPS Mircea Eliade București – Academia Hagi 0-1 (etapa a II-a, Grupa A) - a marcat: Băsceanu
CSA Steaua București – New Stars București 1-1, 2-5 d.7m (etapa a II-a, Grupa A)

Luceafărul Tr. Severin – Școala Gimnazială Miron Costin Galați 1-2 (etapa I, Grupa B)
CSM Focșani – Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava 2-0 (etapa I, Grupa B)
CSU Craiova – Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova 4-2 (etapa I, Grupa B)

Școala Gimnazială Miron Costin Galați – Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova 2-1 (etapa a II-a, Grupa B)
Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava – CSU Craiova 1-1, 5-4 d.7m (etapa a II-a, Grupa B)
Luceafărul Tr. Severin – CSM Focșani 0-0, 4-2 d.7m (etapa a II-a, Grupa B)

Clasament Grupa A: 1.Academia Hagi 6p, 2.New Stars București 5p, 3.CSA Steaua 3p, 4.LPS Viitorul Pitești 2p, 5.Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca 2p, 6.LPS Mircea Eliade București 0p.
Clasament Grupa B: 1.Școala Gimnazială Miron Costin Galați 6p, 2.CSU Craiova 4p, 3.CSM Focșani 4p, 4.Luceafărul Tr. Severin 2p, 5.Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava 2p, 6.Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova 0p.
În continuare, programul este următorul:

Vineri, 1 iunie 2018:
ora 10.00: New Stars București – Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca (etapa a III-a, Grupa A)
ora 10.00: Academia Hagi – CSA Steaua București (etapa a III-a, Grupa A)
ora 10.30: LPS Viitorul Pitești – LPS Mircea Eliade București (etapa a III-a, Grupa A)

ora 12.00: Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca – LPS Mircea Eliade București (etapa a IV-a, Grupa A)
ora 12.00: CSA Steaua București – LPS Viitorul Pitești (etapa a IV-a, Grupa A)
ora 12.30: New Stars București – Academia Hagi (etapa a IV-a, Grupa A)

ora 17.00: CSM Focșani – Școala Gimnazială Miron Costin Galați (etapa a III-a, Grupa B)
ora 17.00: CSU Craiova – Luceafărul Tr. Severin (etapa a III-a, Grupa B)
ora 17.30: Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova – Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava (etapa a III-a, Grupa B)

ora 19.00: Școala Gimnazială Miron Costin Galați – Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava (etapa a IV-a, Grupa B)
ora 19.00: Luceafărul Tr. Severin – Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova (etapa a IV-a, Grupa B)
ora 19.30: CSM Focșani – CSU Craiova (etapa a IV-a, Grupa B)

Sâmbătă, 2 iunie 2018:
ora 10.00: Academia Hagi – Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca (etapa a V-a, Grupa A)
ora 10.00: LPS Viitorul Pitești – New Stars București (etapa a V-a, Grupa A)
ora 10.30: LPS Mircea Eliade București – CSA Steaua București (etapa a V-a, Grupa A)

ora 11.00: CSU Craiova – Școala Gimnazială Miron Costin Galați (etapa a V-a, Grupa B)
ora 11.00: Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova – CSM Focșani (etapa a V-a, Grupa B)
ora 11.30: Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava – Luceafărul Tr. Severin (etapa a V-a, Grupa B)

Duminică, 3 iunie 2018:
ora 10.00 – Semifinala 1: Loc 1 Gr.A – Loc 2 Gr.B
ora 11.00 – Semifinala 2: Loc 1 Gr.B – Loc 2 Gr.A
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 17.00 – FINALA

În faza grupelor se joacă 1 repriză x 20 de minute. În semifinale și finală se vor juca 2 reprize x 25 minute.

Punctajul:
3 puncte - victorie
2 puncte - egal, urmat de victorie la lovituri de departajare
1 punct - egal, urmat de înfrângere la lovituri de departajare
0 puncte - înfrângere

Campioana va reprezenta România la turneul final Danone Nations Cup de la Madrid (din 2019), unde se va lupta pentru trofeul suprem alături de alte 31 de echipe naționale din întreaga lume.

Lotul Academiei Hagi 2006 care participă la Cupa Hagi Danone 2018 este următorul: Alberto Cimpoeșu, Rafael Munteanu - portari; Cosmin Irimia, Mario Dudu, Cătălin Cusmenco, David Poturlu, Ramon Giurgiu, Alessio Tudor, Luca Băsceanu, Eduard Gordin, Enes Sali, Albert Ciucă - jucători de câmp. Antrenor: Stelian Caluda. Director coordonator: Mihai Stere.

Sursa foto: FC Viitorul

Ti-a placut articolul?

Comentarii