Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
17:36 23 10 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Academia Hagi 2006 s-a calificat în semifinalele turneului final al Cupei Hagi Danone U12

ro

02 Jun, 2018 14:58 886 Marime text
Sâmbătă s-au încheiat confruntările din faza grupelor din cadrul turneului final al Cupei Hagi Danone U12 (născuți după 1 ianuarie 2006). Academia Hagi, echipă antrenată de Stelian Caluda (antrenor) și Mihai Stere (director coordonator), a reușit un parcurs excelent și a pătruns în semifinalele competiției după ce a câștigat Grupa A fără să încaseze vreun gol, informează Academia Hagi. 
 
Program Cupa Hagi Danone 2018
 
Joi, 31 mai 2018:
ora 10.00: CSA Steaua București – Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca 0-0, 13-12 d.7m (etapa I, Grupa A)
ora 10.00: New Stars București – LPS Mircea Eliade București 1-0 (etapa I, Grupa A)
ora 10.30: Academia Hagi – LPS Viitorul Pitești 3-0 (etapa I, Grupa A) - au marcat: Băsceanu, Tudor, Gordin
 
ora 12.00: Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca – LPS Viitorul Pitești 0-0, 4-5 d.7m (etapa a II-a, Grupa A)
ora 12.00: LPS Mircea Eliade București – Academia Hagi 0-1 (etapa a II-a, Grupa A) - a marcat: Băsceanu
ora 12.30: CSA Steaua București – New Stars București 1-1, 2-5 d.7m (etapa a II-a, Grupa A)
 
ora 17.00: Luceafărul Tr. Severin – Școala Gimnazială Miron Costin Galați 1-2 (etapa I, Grupa B)
ora 17.00: CSM Focșani – Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava 2-0 (etapa I, Grupa B)
ora 17.30: CSU Craiova – Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova 4-2 (etapa I, Grupa B)
 
ora 19.00: Școala Gimnazială Miron Costin Galați – Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova 2-1 (etapa a II-a, Grupa B)
ora 19.00: Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava – CSU Craiova 1-1, 5-4 d.7m (etapa a II-a, Grupa B)
ora 19.30: Luceafărul Tr. Severin – CSM Focșani 0-0, 4-2 d.7m (etapa a II-a, Grupa B)
 
Vineri, 1 iunie 2018:
ora 10.00: New Stars București – Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca 2-0 (etapa a III-a, Grupa A)
ora 10.00: Academia Hagi – CSA Steaua București 0-0, 4-2 d.7m (etapa a III-a, Grupa A)
ora 10.30: LPS Viitorul Pitești – LPS Mircea Eliade București 1-1, 2-4 d.7m (etapa a III-a, Grupa A)
 
ora 12.00: Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca – LPS Mircea Eliade București 1-0 (etapa a IV-a, Grupa A)
ora 12.00: CSA Steaua București – LPS Viitorul Pitești 1-1, 5-6 d.7m (etapa a IV-a, Grupa A)
ora 12.30: New Stars București – Academia Hagi 0-2 (etapa a IV-a, Grupa A) - a marcat: Sali 2
 
ora 17.00: CSM Focșani – Școala Gimnazială Miron Costin Galați 2-0 (etapa a III-a, Grupa B)
ora 17.00: CSU Craiova – Luceafărul Tr. Severin 1-0 (etapa a III-a, Grupa B)
ora 17.30: Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova – Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava 4-2 (etapa a III-a, Grupa B)
 
ora 19.00: Școala Gimnazială Miron Costin Galați – Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava 0-0, 4-2 d.7m (etapa a IV-a, Grupa B)
ora 19.00: Luceafărul Tr. Severin – Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova 4-0 (etapa a IV-a, Grupa B)
ora 19.30: CSM Focșani – CSU Craiova 1-1, 4-5 d.7m (etapa a IV-a, Grupa B)
 
Sâmbătă, 2 iunie 2018:
ora 10.00: Academia Hagi – Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca 0-0, 5-3 d.7m (etapa a V-a, Grupa A)
ora 10.00: LPS Viitorul Pitești – New Stars București 0-3 (etapa a V-a, Grupa A)
ora 10.30: LPS Mircea Eliade București – CSA Steaua București 2-1 (etapa a V-a, Grupa A)
 
ora 11.00: CSU Craiova – Școala Gimnazială Miron Costin Galați 0-0, 5-6 d.7m (etapa a V-a, Grupa B)
ora 11.00: Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova – CSM Focșani 1-2 (etapa a V-a, Grupa B)
ora 11.30: Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava – Luceafărul Tr. Severin 0-4 (etapa a V-a, Grupa B)
 
Clasament final Grupa A: 1.Academia Hagi 13p, 2.New Stars București 11p, 3.Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca 6p, 4.LPS Mircea Eliade București 5p, 5.LPS Viitorul Pitești 5p, 6.CSA Steaua 5p.
Clasament final Grupa B: 1.CSM Focșani 11p, 2.Școala Gimnazială Miron Costin Galați 10p, 3.CSU Craiova 10p, 4.Luceafărul Tr. Severin 8p, 5.Școala Gimnazială Al. Macedonski Craiova 3p, 6.Școala Gimnazială Nr. 4 Suceava 3p.
 
Duminică, 3 iunie 2018:
ora 10.00 – Semifinala 1: Academia Hagi – Școala Gimnazială Miron Costin Galați
ora 11.00 – Semifinala 2: CSM Focșani – New Stars București
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 17.00 – FINALA
 
În faza grupelor s-a jucat 1 repriză x 20 de minute. În semifinale și finală se vor juca 2 reprize x 25 minute.
 
Punctajul:
3 puncte - victorie
2 puncte - egal, urmat de victorie la lovituri de departajare
1 punct - egal, urmat de înfrângere la lovituri de departajare
0 puncte - înfrângere
 
Campioana va reprezenta România la turneul final Danone Nations Cup de la Madrid (din 2019), unde se va lupta pentru trofeul suprem alături de alte 31 de echipe naționale din întreaga lume.
 
Lotul Academiei Hagi 2006 care participă la Cupa Hagi Danone 2018: Alberto Cimpoeșu, Rafael Munteanu - portari; Cosmin Irimia, Mario Dudu, Cătălin Cusmenco, David Poturlu, Ramon Giurgiu, Alessio Tudor, Luca Băsceanu, Eduard Gordin, Enes Sali, Albert Ciucă - jucători de câmp. Antrenor: Stelian Caluda. Director coordonator: Mihai Stere.

Sursa foto si text: ACademia Hagi

Ti-a placut articolul?

Comentarii