14:10 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Voleibalistele de la CS Medgidia, start în play-off. Astăzi, meci cu Volei Alba Blaj

14 Mar, 2022 14:12 1657 Marime text
  • Adversara echipei din județul Constanța a încheiat sezonul regular pe prima poziție a clasamentului.

Echipa feminină de volei CS Medgidia debutează astăzi în turneul play-off al Diviziei A1.

De la ora 19.00, formația pregătită de Florin Voinea și Radu Began întlnește în deplasare Volei Alba Blaj, care a încheiat sezonul regular pe prima poziție a clasamentului. CS Medgidia s-a clasat în prima parte a campionatului pe poziția a patra.

Fetele noastre joacă pe terenul lui Volei Alba Blaj, echipa Medgidia își dorește nespus de mult să producă surpriza pe terenul lui Blaj și va intra în meci pentru a da totul pe teren, este mesajul CS Medgidia.

Play-off-ul se va desfăşura sub forma a trei turnee, pentru locurile 1-4 (CSM Volei Alba-Blaj, CSM Târgovişte, CSO Voluntari, CS Medgidia), 5-8 (CSM Lugoj, Rapid Bucureşti, Dinamo Bucureşti, SCM ”U” Craiova), respectiv 9-12 (Ştiinţa Bacău, Dacia Mioveni, ACS Volei Cristina Pîrv Turda, ‘U’ NTT Data Cluj).