23:51 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Voleibalistele de la CS Medgidia au învins Dinamo București (GALERIE FOTO)

25 Feb, 2022 20:02 2506 Marime text

• Formația din capitală a condus cu 1-0 la seturi, dar CS Medgidia a revenit.

Echpa feminină de volei CS Medgidia a susținut în această seară meciul din etapa a 20-a a Diviziei A1, întâlnind pe teren propriu Dinamo București.

Deși formația oaspete a condus cu 1-0 la seturi, CS Medgidia a reușit să câștige partida, cu 3-1 (21-25, 25-15, 25-13, 26-24), ostilitățile întinzându-se pe durata a 96 de minute.

În clasament, formația din județul Constanța, care e pregătită de Florin Voinea și Radu Began, se află pe locul patru, cu 41 de puncte, având 14 victorii și cinci înfrângeri în 19 meciuri disputate.

Voleibalistele noastre au reușit o victorie superbă în fața lui Dinamo București.

Fetele au avut un moment de slăbiciune doar în primul set, pe care l-au pierdut cu scorul de 21-25.

În următoarele două, Medgidia a fost într-o formă excelentă, iar fetele au arătat ca o echipă sudată, reușind să lege toate fazele atât în atac, cât și în apărare. După două seturi câștigate de echipa noastră, scor 25-15, 25-13, Dinamo a intrat din nou în gardă și a ținut mai aproape de noi, însă finalul ne-a aparținut, scor 26-24.

Medgidia a tranșat soarta partidei in 4 seturi și a luat 3 puncte prețioase, care o ajute să urce în clasament, este mesajul CS Medgidia.