Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
15:54 22 02 2020 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Turneu internațional la Riad Echipa Under-17 de la Academia Hagi, în semifinalele Saudi Leaders Cup

ro

22 Jan, 2020 09:36 900 Marime text
După victoria la lovituri de departajare în fața echipei Al Hilal Under-17, Academia Hagi Under-17 a trebuit să aștepte deznodământul confruntării dintre Sporting Lisabona și Zenit St. Petersburg pentru a vedea dacă s-a calificat în semifinalele turneului internațional Saudi Leaders Cup, de la Riad (Arabia Saudită).

Cum Sporting s-a impus cu 3-0, constănțenii împreună cu portughezii au obținut calificarea în semifinalele competiției cu o etapă înainte de încheierea confruntărilor din faza grupelor, informează academiahagi.ro.

Singura miză a meciului din ultima etapă, dintre Academia Hagi și Sporting Lisabona o reprezintă câștigarea locului 1 în Grupa A.

Rezultatele și programul turneului Saudi Leaders Cup U17:

Duminică, 19 ianuarie 2020
ora 14.30 Al Hilal - Sporting Lisabona 0-1 (Grupa A)
ora 16.30 Al Nasr - Atletico Madrid 0-3 (Grupa B)
ora 18.30 Academia Hagi - Zenit St. Petersburg 3-1 (Grupa A)
ora 20.30 Steaua Roșie Belgrad - KRC Genk 2-2, 4-6 d.11m (Grupa B)

Marți, 21 ianuarie 2020
ora 14.30 Al Nasr - Steaua Roșie Belgrad 0-2 (Grupa B)
ora 16.30 Al Hilal - Academia Hagi 1-1, 2-5 d.11m (Grupa A)
ora 18.30 Atletico Madrid - KRC Genk 2-2, 6-3 d.11m (Grupa B)
ora 20.30 Zenit St. Petersburg - Sporting Lisabona 0-3 (Grupa A)

Clasament Grupa A: 1.Sporting Lisabona 6p, 2.Academia Hagi 5p, 3.Al Hilal 1p, 4.Zenit St. Petersburg 0p.
Clasament Grupa B: 1.Atletico Madrid 5p, 2.Steaua Roșie Belgrad 4p, 3.KRC Genk 3p, 4.Al Nasr 0p.

Joi, 23 ianuarie 2020
ora 14.30 Zenit St. Petersburg - Al Hilal (Grupa A)
ora 16.30 KRC Genk - Al Nasr (Grupa B)
ora 18.30 Sporting Lisabona - Academia Hagi (Grupa A)
ora 20.30 Atletico Madrid - Steaua Roșie Belgrad (Grupa B)

Vineri, 24 ianuarie 2020
ora 14.30 Locul 3 Gr. A - Locul 4 Gr. B
ora 16.30 Locul 3 Gr. B - Locul 4 Gr. A
ora 18.30 Locul 1 Gr. A - Locul 2 Gr. B
ora 20.30 Locul 1 Gr. B - Locul 2 Gr. A

Duminică, 26 ianuarie 2020
ora 14.30 Locurile 7-8
ora 16.30 Locurile 5-6
ora 18.30 Finala mică
ora 20.30 Finala MARE

* Orele de start sunt cele locale (GMT+3).

Punctajul:
Victoria = 3p
Egal, cu victorie după 11m = 2p
Egal, cu înfrângere după 11m = 1p
Înfrângere = 0p.

 Imaginile au fost preluate de pe site-ul oficial al Academiei Hagi. Sursa foto: Ammar Alammar

Ti-a placut articolul?

Comentarii