19:43 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Trei eliminări și două penalty-uri. Final incredibil! SSC Farul Constanța, victorie prețioasă pe terenul formației CS Balotești (galerie foto)

09 Mar, 2019 13:00 2516 Marime text
Echipa de fotbal SSC Farul Constanța a susținut, astăzi, meciul din etapa a 24-a a Ligii a 2-a, întâlnind în deplasare CS Balotești.

Partida era foarte importantă, cele două echipe, vecine de clasament, luptând pentru evitarea retrogradării în zona fierbinte a clasamentului.

După 0-0 la pauză, scorul a fost deschis de SSC Farul, prin Celestino, care a punctat în minutul 57, din penalty.

Echipa oaspete a evoluat din minutul 60 în inferioritate numerică, după ce atacantul Moise a primit cartonașul roșu.

Echilibrul numeric s-a restabilit în minutul 90+1, când Flămânzeanu, de la gazde, a fost eliminat și el. În minutul 90+2, SSC Farul a beneficiat de cea de-a doua lovitură de pedeapsă, dar, până să execute același Celestino, portarul gazdelor, Fulga a văzut roșu! Cum toate schimbările fuseseră efectuate, în poartă a intrat atacantul Alexandru Stoica, care a reușit să apere, reținând mingea trimisă de la punctul cu var de jucătorul SSC Farul!

Astfel că meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0 în favoarea oaspeților.

SSC Farul (antrenor, Petre Grigoraș) a jucat cu: Avram (cpt.) - Antoche, Ehmann, Ispas, Neciu (90+6 Sabangeanu) - D. Toma (61 Șandru), Celestino, Miranda, Diogo Rosado - Moise, Joao Diogo.

CS Balotești (antrenor, Gheorghe Mihali) a folosit jucătorii: Fulga - M. Neagu (66 Bragă), Marciuc (cpt.), Flămânzeanu, G. Mihai - M. Ghiţă - Val. Niculae (81 Clătinici)y, C. Predescu, R. Licu (76 Paraschiv) - Vas. Mihai, Al. Stoica.

În urma acestei victorii, SSC Farul a urcat o poziție în clasament, de pe 17 pe 18, făcând schimb de locuri cu CS Balotești.

Sursa foto: Facebook (FC Farul Constanța)