01:28 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Tenis de masă Elena Zaharia, din Constanța, pe podium la Europa Top 10

12 Oct, 2020 08:37 3458 Marime text
  • Aflată în primul an la junioare 1, Elena Zaharia a obținut medalia de bronz la competiția din Germania.

Un nou rezultat important pentru tenisul de masă din Constanța, realizat, la Europa Top 10 pentru juniori, de la Berlin, de Elena Zaharia.

Aflată în primul an la junioare 1, aceasta s-a clasat pe podium, obținând medalia de bronz.

Elena Zaharia s-a clasat pe locul trei la Berlin, după trei zile de concurs în care s-a luptat cu unele dintre cele mai valoroase jucătoare din Europa, se arată pe pagina de Facebook a Federației Române de Tenis de Masă.

O altă reprezentantă a Constanței, Bianca Mei-Roșu, s-a situat pe poziția a șaptea, în primul său an la junioare 2.

Bianca Mei-Roșu – Julie van Hauwaert 1-3
    Bianca Mei-Roșu – Dominika Wiltschkova 1-3.

La Berlin, România a mai obținut două medalii la juniori 2, prin Iulian Chiriță - argint și Andrei Istrate - bronz.

Antrenori lot România: Emilian Bulbuc, Mădălin Ionașcu, Ionuț Seni, Anamaria Sebe, Viorel Filimon; staff medical: Eduard Crăciun, Mioara Șincan, Ion Anghel.

Sursa foto: Facebook (Federația Română de Tenis de Masă)