07:22 28 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Tenis de masă Alexandra Stoian, de la LPS „Nicolae Rotaru“ Constanța, pe locul doi la competiția Top 16 (GALERIE FOTO + DOCUMENT)

11 Jul, 2023 12:06 1097 Marime text

La Tășnad, în județul Satu Mare, s-a disputat competiția de tenis de masă Top 16, rezervată categoriei de vârstă Under-11, iar un loc pe podium a ocupat și sportiva Alexandra Stoian, de la LPS „Nicolae Rotaru“ Constanța.

Aceasta s-a clasat pe locul doi, cedând în finală cu 2-3 în fața reprezentantei CSA Steaua București Kariss Șerban.

Dintre ceilalți sportivi constănțeni, Alina Tini (LPS) și Radu Purcărea (LPS) s-au clasat în locurile 9-12, iar Ayan Delcă (LPS) în pozițiile 13-16.

Antrenori: Iulia Caragea, Timea Urszuly.

După un meci spectaculos făcut de cele două sportive, cu răsturnări de scor și multă încărcătura emoțională, victoria a revenit sportivei Șerban Kariss, cu scorul de 3-2. Felicitări, Alexandra, pentru rezultatele obținute în acest an competițional și mult succes in continuare!, a fost mesajul Iuliei Caragea.

În clasamentul national pe luna iulie la Under-11, secțiunea feminină, Alexandra Stoian ocupă locul întâi, devansând-o pe Kariss Șerban (punctaj 533 / 461,5).

Sursa foto: Facebook (Federația Română de Tenis de Masă)

Medalii pentru LPS „Nicolae Rotaru“ Constanța la Naționale (GALERIE FOTO)